Majowa aktualizacja Windows 10 za pasem: wersja RTM dostępna dla wszystkich testerów

Majowa aktualizacja Windows 10 za pasem: wersja RTM dostępna dla wszystkich testerów

Windows 10 20H1 może się pojawić już za 2 tygodnie, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 20H1 może się pojawić już za 2 tygodnie, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
17.04.2020 17:38, aktualizacja: 17.04.2020 18:19

Windows 10 20H1, czyli innymi słowy majowa aktualizacja, zbliża się wielkimi krokami. Choć oficjalnej daty premiery jeszcze nie podano, wiele wskazuje na to, że na komputerach regularnych użytkowników może się pokazać nawet w pierwszych dniach przyszłego miesiąca. Finalne wydanie jest już dostępne dla wszystkich testerów w ramach programu insider.

Warto przypomnieć, że w tym przypadku ostateczne wydanie teoretycznie nie powinno być już zmieniane od grudnia ubiegłego roku. Ze względu na zmiany w harmonogramie wydawania aktualizacji, Windows 10 2004 (20H1) został przygotowany nieco wcześniej niż zwykle, ale jak widać nie miało to wpływu na datę udostępnienia aktualizacji wszystkim użytkownikom systemu.

Nawet jeśli majowa aktualizacja Windows 10 pojawi się na serwerach Windows Update w pierwszych dniach przyszłego miesiąca, nie należy się spodziewać, że szybko trafi do każdego użytkownika. Microsoft w ostatnim czasie zmienił priorytety związane z tempem wdrażania i zdecydowanie bardziej ceni dokładne testy. W efekcie nawet po kilku miesiącach od wydania aktualizacji, najnowsza wersja Windowsa 10 często działa w niespełna połowie komputerów z tym systemem.

Opisywana wersja jest dostępna dla insiderów na kanale Release Preview jako Build 19041.207 (KB4550936). Microsoft wyraźnie zaznacza, iż wierzy, że to wydanie nie zostanie już zmienione i w takiej formie trafi do wszystkich. Dalej będzie już ulepszane tylko kolejnymi aktualizacjami zgodnie ze standardowym harmonogramem.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (214)