Malware ma się świetnie w Office 365. Średni czas reakcji to ponad 27 dni

Malware ma się świetnie w Office 365. Średni czas reakcji to ponad 27 dni

Microsoft Office
Microsoft Office
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
20.10.2021 09:54

Chmura Microsoftu, a dokładnie Office 365, jest siedliskiem dla szkodliwego oprogramowania - wynika z zarzutu, który niedawno pojawił się na Twitterze. Microsoft zdaje się lekceważąco podchodzić do wszystkich zgłoszeń dotyczących malware'u.

Kevin Beaumont, do niedawna związany z bezpieczeństwem w Microsofcie, zaapelował na Twitterze, by zmienić coś w kwestii szybkości reakcji firmy na wykrywane zagrożenia w chmurze - pisze Windows Report. Jak się okazuje, w praktyce platforma Office 365 cały czas służy jako przechowalnia dla malware'u, a jednym z najczęściej tu znajdowanych jest Conti ransomware.

Z zażalenia wynika, że sam proces zgłaszania wykrytych problemów, nawet przez pracowników, nie należy do najprostszych, a czas reakcji firmy może pozostawiać wiele do życzenia. Ze statystyk wynika, że Microsoft usuwa znane zagrożenie średnio w ponad 27 dni - dla porównania Google potrzebuje na takie działanie średnio niecałych 15 dni, choć adresów prowadzących do malware'u jest tu do sprawdzenia więcej.

Conti ransomware to typowe oprogramowanie szyfrujące pliki w komputerze, z pomocą którego atakujący żądają okupu za udostępnienie klucza deszyfrującego. Dodatkowo często pojawia się groźba upublicznienia danych. Conti ransomware obserwowany jest głównie od 2020 roku i jest realnym zagrożeniem do dziś.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)