Malwarebytes Anti-Malware usunie jeszcze więcej szkodników

Malwarebytes Anti-Malware usunie jeszcze więcej szkodników

Malwarebytes Anti-Malware usunie jeszcze więcej szkodników
Redakcja
24.06.2015 12:38

Użytkownicy popularnego oprogramowania ochronnego Malwarebytes Anti-Malware już niebawem będą mogli korzystać z nowych funkcji i jeszcze lepszego skanera. Twórcy programy właśnie przejęli inny ciekawy projekt, jakim jest Junkware Removal Tool. Narzędzia w nim dostępne zostaną zintegrowane w Malwarebytes.

Przejęta aplikacja specjalizuje się w usuwaniu konkretnego typu szkodników. Narzędzie skanuje uruchomione procesy, usługi, wpisy w rejestrze, pliki i foldery, w których mogą ukrywać się niechciane komponenty – po wykryciu są automatycznie usuwane, program jest także w stanie przywracać niektóre domyślne ustawienia przeglądarek Mozilla Firefox i Internet Explorer. Junkware Removal Tool jest częstym wyborem, gdy musimy usunąć np. toolbary lub obiekty BHO, które trafiły do systemu. Całość jest dostępna za darmo, co pozwala użytkownikom usuwać takie elementy bez ponoszenia jakichkolwiek opłat.

Skanowanie w Junkware Removal Tool
Skanowanie w Junkware Removal Tool

Marcin Kleczynski z Malwarebytes poinformował, że w ramach przejęcia funkcjonalność JRT zostanie zintegrowana z oprogramowaniem Malwarebytes Anti-Malware. Autor JRT dołączył do zespołu, co powinno znacznie przyśpieszyć prace. Co ważne, autonomiczna i wciąż darmowa wersja Junkware Removal Tool będzie nadal dostępna, przynajmniej do czasu zakończenia procesu integracji. Później użytkownicy powinni do usuwania wirusów wykorzystywać MBAM, którego możliwości są znacznie większe i aplikacja ta nie ogranicza się jedynie do opcjonalnych dodatków. Również obsługa powinna być znacznie wygodniejsza. Podstawowa wersja jest darmowa, umożliwia wykonywanie skanowania na żądanie i usuwanie znalezionych zagrożeń. Zainteresowani mogą nabyć płatną edycję Premium, która posiada dodatkowo skaner pracujący w czasie rzeczywistym i monitor odwiedzanych stron internetowych.

Oprogramowanie, które nie można nazwać klasycznym antywirusem, a które często sprawdza się od nich lepiej, przechodzi od dłuższego czasu poważne zmiany. W ubiegłym roku zaprezentowano nowy interfejs, który w tym nieco udoskonalono, rozwijane są także mechanizmy wykrywania szkodników i skanowania stron internetowych. Jest to aplikacja, którą można wykorzystać jako dodatek do antywirusa, która będzie miała za zadanie wyłapać te zagrożenia, z którymi sygnatury sobie nie poradzą. Malwarebytes Anti-Malware to również doskonała aplikacja do czyszczenia zawirusowanych komputerów. Znajdziecie ją w bazie aplikacji naszych programów, podobnie jak i wciąż dostępnego Junkware Removal Tool.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)