#malwareprison – w tym konkursie upolujesz licencję na AVG Internet Security Unlimited!

#malwareprison – w tym konkursie upolujesz licencję na AVG Internet Security Unlimited!

#malwareprison – w tym konkursie upolujesz licencję na AVG Internet Security Unlimited!
30.11.2016 19:40, aktualizacja: 01.12.2016 10:55

Ile to już razy w Waszych komentarzach spotkaliśmy się zopiniami, że oprogramowanie antywirusowe jest kompletnie zbędne, totrudno zliczyć. Argumentacja jest zawsze jednak taka sama: nieużywam antywirusa od lat i żyję, nigdy nie widziałem niczegoniedobrego, wystarczy nie wchodzić na podejrzane strony, antywirusytylko zużywają mi RAM i cykle procesora... Nie twierdzimy, że tonieprawda. Być może faktycznie autorzy takich opinii nigdy niczegopodejrzanego nie widzieli. Z naszej praktyki wynika jednak zupełniecoś innego – w kwestii cyberzagrożeń jest coraz gorzej. Właśniedlatego wraz z firmą AVG zapraszamy Was do konkursu #malwareprison.

Źle się dzieje w państwie duńskim

Nie ma dnia, byśmy w otrzymywanej poczcie nie natrafili na jakieściekawe próbki szkodników. Odwiedzając przeróżne strony w Sieci,napotykamy wyrafinowane ataki, niekiedy nawet potrafiące sięwydostać z sandboksów przeglądarek. O złośliwych plikach PDF czyanimacjach Flasha nie ma co wspominać, ba, ostatnio widzieliśmynawet uzłośliwione obrazki wektorowe SVG.

350191739581261761

Statystyki są bezlitosne: AV-Test Institute w tym roku dziennierejestrował (sic!) 390 tys. próbek szkodników. Liczba odkrywanychpodatności 0-day w popularnym oprogramowaniu wzrosła w ciągu rokuponad dwukrotnie. Trzy czwarte stron internetowych działa na bazieniezałatanego oprogramowania. Liczbę skutecznych infekcjiransomware w ciągu miesiąca szacuje się na 50-60 tysięcy. FBIszacuje, że lącza wartość okupów zapłaconych przez ofiary zaodszyfrowanie ich plików wyniesie w tym roku ponad 1 miliarddolarów.

Czy oprogramowanie antywirusowe jest w takim świecie zbędne?Chcemy, byście sprawdzili to sami, biorąc udział w naszymkonkursie z AVG. O co chodzi?

Wirus w klatce

Pakiet antywirusowy AVGInternet Security wśród swoich licznych funkcjonalnościzawiera Przechowalnię wirusów. Jej głównym zadaniem jestprzechowywanie wszystkich usuniętych przez AVG plików ze złośliwymkodem, tak by można było się upewnić, że ich usunięcie niezaszkodziło systemowi. Dostać się do niej łatwo: po uruchomieniuprogramu, w menu Opcje znajdziecie przycisk Przechowalnia wirusów.Tam można wybrać podejrzane pliki do trwałego usunięcia lubprzywrócenia, tam też klikając Szczegóły możemy o szkodnikudowiedzieć się więcej.

Przechowalnia wirusów kryje się w Opcjach
Przechowalnia wirusów kryje się w Opcjach

Zadanie konkursowe jest proste:

  1. Należy pobrać pakiet AVGInternet Security z naszej bazyoprogramowania (jeśli jeszcze go nie macie). Z jego pełnejwersji za darmo możecie korzystać przez 30 dni.
  1. W ciągu tego czasu, jeśli natraficie na szkodnika, który zostanie wykryty izneutralizowany przez AVG podczas skanowania systemu, musicie zajrzećdo Przechowalni Wirusów i wyświetlić na ekranie szczegółowe informacje o zagrożeniu.
AVG Internet Security znalazło całkiem groźnego konia trojańskiego
AVG Internet Security znalazło całkiem groźnego konia trojańskiego
  1. Następnie weźcie smartfon w dłoń – i zróbcie sobie selfie na tleekranu komputera, z widocznym ekranem Przechowalni.

Wiele osób pyta nas w e-mailach, czy na selfie musi być widoczna twarz. Nie, oczywiście że nie. Równie dobrze możecie mieć maskę Guya Fawkesa albo pieska z filtrów Snapchata, możecie pokazać dłoń, albo wręcz palec. Nikt nie chce tu kolekcjonować Waszych zdjęć paszportowych.

  1. Wówczas pozostaje opublikować zdjęcie w jakiejś sieci społecznościowej(może to być Facebook, Twitter, Google+, VK… co Wam pasuje) zhashtagiem #malwareprison. Prosimy również o przesłanie zdjęciado nas na adres redakcja@dobreprogramy.pl, z hashtagiem#malwareprison oraz Waszym nickiem w serwisie. Wasze zdjęcia zostaną opublikowane na specjalniepoświęconej temu podstronie serwisu dobreprogramy.pl.
350191739582048193

Dla uczestników konkursu mamy oczywiście nagrody – autoromnajciekawszych zdjęć (według oceny redakcyjnego jury) przyznamyroczną licencję na pełną wersję pakietu AVG Internet Security Unlimited, o wartości 197 zł.Producent oprogramowania dostarczył ich aż 50, i oczywiście wszystkie 50 zostanie przyznanych.

AVG Internet Security Unlimited zapewnia ochronę wszystkich pecetów z Windowsem oraz smartfonów i tabletów z Androidem, które znajdują się w jednym gospodarstwie domowym. Zapewnia przy tym zdalne mechanizmy zarządzania i skanowania, a dodatkowo moduł antykradzieżowy dla urządzeń mobilnych.

Konkurs trwa przez 30 dni, przez cały okres próbny od instalacjitego potężnego i wygodnego pakietu antywirusowego. Zapraszamy douczestnictwa!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)