MANTA 3D Cyber Eye HD — szpiegowski gadżet

MANTA 3D Cyber Eye HD — szpiegowski gadżet
Kuba Pawlak

28.12.2011 17:29, aktual.: 06.01.2012 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Widziałem już kilka nietypowych produktów stworzonych przez polskiego producenta Manta Multimedia, ale nie spodziewałem się by w ofercie tej firmy znalazł się gadżet rodem z filmu z agentem 007. Czy James ma nam czego zazdrościć? Przekonajmy się o tym!

Do naszego działu lab trafiły niedawno okulary MANTA 3D Cyber Eye HD z ukrytą kamerą pozwalającą na dyskretne robienie zdjęć i nagrywanie filmów. Tego typu okulary można wykorzystać jako wygodną kamerę do rejestrowania wyczynów sportowych, do zastosowań prywatnych (cokolwiek to znaczy ;), rozrywkowych oraz pracy detektywistycznej. Przynajmniej tak twierdzi producent. Obsługa samego urządzenia jest banalnie prosta. Mamy dostępne zaledwie dwa przyciski. Jeden odpowiedzialny za uruchamianie kamery i drugi przeznaczony do robienia zdjęć i rejestrowania wideo. Sprawdźmy zatem jak urządzenie MANTA 3D Cyber Eye HD może sprawdzić się w praktyce.

Czy Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów? //Jakość materiałów wideo zarejestrowanych za pomocą wbudowanej kamery w okulary nie jest powalająca i nie ma nic wspólnego z rozdzielczością HD. Klipy zapisywane są w rozdzielczości 720x480, 30 klatek na sekundę i bitratem na poziomie 8129 kbps. O ile optyka wbudowana w okulary radzi sobie w miarę dobrze na zewnątrz przy naturalnym oświetleniu o tyle przy niedoświetlonych scenach mamy gwarancję występowania sporych szumów. Zdjęcia zapisywane są natomiast w rozdzielczości 1280x1024 pikseli. Okulary posiadają również wbudowany mikrofon rejestrujący dźwięk mono o przepływności 352 kbps. Niestety co jakiś czas odmawia on posłuszeństwa i rejestruje dźwięk na poziomie -18 decybeli. To oczywiście przekłada się na to, że ledwo słychać zarejestrowane dźwięki. Kamera zasilana jest za pomocą wbudowanej baterii litowej znajdującej się w okularach. Gdy jest ona naładowana w pełni pozwala na rejestrowanie klipów wideo przez ponad godzinę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Niestety okulary nie posiadają wbudowanej pamięci, która wymagana jest do zapisu wszystkich plików. Aby móc korzystać w pełni z urządzenia należy zaopatrzyć się w kartę Micro SD. W przypadku gdy nie jest ona włożona do okularów, kamera wyłączy się automatycznie po upływie 15 sekund. Obsługiwane są karty pamięci o pojemności nieprzekraczającej 16 GB.

Okulary można również wykorzystać jako kamerę PC. Jest to możliwe dzięki instalacji specjalnych sterowników dostępnych na płycie dołączonej do zestawu. Oczywiście by zamienić okulary w kamerkę internetową należy podłączyć je do komputera za pomocą przewodu USB. Producent obok okularów, instrukcji obsługi, karty gwarancyjnej oraz kabla USB dostarcza nam również pokrowiec pozwalający na bezpieczne przechowywanie okularów podczas podróży.

MANTA 3D Cyber Eye HD to produkt, który na zrewolucjonizowanie rynku indie film (filmów niezależnych) nie ma najmniejszych szans. Ja jako osoba związana z filmem traktuje go więc jako zwykły gadżet. Niemniej jednak w cenie przekraczającej nieznacznie 100 zł trudno znaleźć urządzenie, które pozwoliłoby nam na rejestrowanie klipów z wycieczek rowerowych, jazdy na nartach czy porannego joggingu. Gdyby tylko jakoś materiałów wideo/zdjęć była lepsza okulary MANTA 3D Cyber Eye HD mogłyby być wykorzystywane nie tylko jako gadżet do robienia zdjęć, ale również jako narzędzie umożliwiające rejestrowanie ciekawych ujęć z wydarzeń sportowych itp.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)