Map Google dla iOS nie ma, TomTom jest niewinny

25.09.2012 11:35, aktual.: 25.09.2012 11:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś w nocy w Tokio miała miejsce premiera tabletu Google'a — Nexusa 7 — która niestety nie przyniosła jedynie dobrych wieści, choć powody do zmartwień mają tylko posiadacze urządzeń z iOS 6. Przed zejściem ze sceny Eric Schmidt zdementował plotki o tym, że Google Maps dla iOS 6 czekają na zatwierdzenie do App Store. Jeszcze nic nie zrobiliśmy — powiedział były dyrektor generalny Google.

Schmidt przyznał także, że w jego firmie uważa się, że Apple wyszedłby lepiej na pozostaniu przy mapach Google, ale to wybór Apple'a i nikt nie może ich zmusić do zmiany zdania. Firmy wciąż prowadzą dialog na różnych płaszczyznach, ale ewentualne przyjęcie Google Maps do App Store to już decyzja Apple'a i Schmidt odmówił prognozowania. Potwierdził za to, że nadal mile widziana jest współpraca jego firmy z konkurentem z Cupertino… Na koniec rozmowy zaprezentował możliwość wirtualnego rozejrzenia się na Google Maps na Nexusie 7 trzymanym w powietrzu (mapa przesuwa się bez dotykania ekranu). A masz, Apple! — zażartował.

Obraz

Dzięki Apple Maps przynajmniej w Londynie papierowe mapy przeżywają renesans… Z kolei TomTom — dostawca części danych geograficznych dla Apple Maps — oberwał rykoszetem. Holenderski producent systemów nawigacyjnych został nawet obarczony odpowiedzialnością za działanie map przez swojego konkurenta — Waze. Noam Bardin, CEO Waze, uważa, że stawiając na TomToma Apple wybrał najsłabszego gracza i użytkownicy iOS nie będą mogli nic znaleźć ani nigdzie dojechać. Zapomniał dodać, że z jego danych Apple również korzysta, więc jest tak samo odpowiedzialny.

Tymczasem TomTom przypomina, że mapa nie jest tożsama z aplikacją i jeśli aplikacja jest kiepska, to najlepsze mapy, stanowiące jej podstawę, nie pomogą. TomTom jest ponadto gotów pomóc Apple'owi naprawić aplikację, choć problemy wydają się być niezwiązane z danymi holenderskiego producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)