MapaMap z nowymi mapami i lepszym ostrzeganiem

MapaMap z nowymi mapami i lepszym ostrzeganiem
08.09.2015 12:15
MapaMap z nowymi mapami i lepszym ostrzeganiem

Już dostępna jest wersja 8.8 MapyMap – jednego z popularniejszych programów do nawigacji. Aktualizacja przynosi mapę Polski na III kwartał 2015 roku, nowe punkty POI oraz rozbudowane funkcje ostrzegania.

Aktualna mapa Polski to prawie 10 tysięcy kilometrów nowych dróg, w tym najświeższe inwestycje. Są to między innymi: ekspresowa obwodnica Janek i Raszyna, ekspresowa droga na odcinku Bielsko-Biała – Żywiec, obwodnica Czarnkowa, Bobowej oraz Lidzbarka, trzeci etap obwodnicy Mielca, nowy most w Węgorzewie czy miejski odcinek obwodnicy Nowego Sącza.

350142216561518529

Mapy Q3_2015 mają już w sumie: 7,2 miliona adresów, 510 tysięcy km dróg, 21 471 planów miast i miejscowości, 399 tysięcy obiektów POI, ponad 46 tysięcy ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych, strefy płatnego parkowania zaznaczone w 130 miastach, ograniczenia prędkości na wszystkich drogach krajowych i w 160 miastach, asystent pasa ruchu na 39 tysiącach odcinków drogowych, rzeczywiste tablice drogowe (SignPost_info) w ponad 3800 miejscach oraz na bieżąco uaktualniane informacje o fotoradarach, wypadkach i korkach.

Nowa wersja nawigacji MapaMap wprowadza także kilka usprawnień w działaniu aplikacji. Można do nich zaliczyć między innymi dźwiękowe ostrzeganie o przekraczaniu dozwolonej prędkości (wcześniej ostrzeganie było dostępne tylko w postaci informacji graficznej). Opcja dźwiękowego ostrzegania została dodatkowo rozbudowana o możliwość definiowania własnych ustawień. Użytkownik może ustalić, czy system ma go ostrzegać tuż po przekroczeniu dozwolonej prędkości, czy dopiero po określeniu danej wartości, o którą prędkość zostanie przekroczona np.: o 10, 20, 30 lub więcej km/h.

350142216561715137

W wersji 8.8 programu został także rozbudowany system ostrzegania przed odcinkowymi kontrolami prędkości, które już wkrótce zostaną uruchomione na polskich drogach. Nowa wersja tej funkcji będzie wyliczała użytkownikowi aktualną prędkości średnią, z jaką pokonuje dany odcinek kontrolny oraz będzie informowała jaka odległość pozostała do końca odcinkowej kontroli drogowej. Dodatkowe usprawnienia w wersji 8.8 to poprawione lokalizowanie użytkownika na drodze przy słabym sygnale GPS.

Nową MapęMap jeszcze dziś znajdziecie w naszej bazie programów dla systemów iOS i Android. Jeśli ktoś używa nawigacji z Windowsem CE powinien sprawdzić, czy dla jego urządzenia jest już dostępna aktualizacja na stronie producenta. Cennik pozostał bez zmian.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)