MapaMap z nowymi mapami i lepszym ostrzeganiem

MapaMap z nowymi mapami i lepszym ostrzeganiem

08.09.2015 12:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już dostępna jest wersja 8.8 MapyMap – jednego z popularniejszych programów do nawigacji. Aktualizacja przynosi mapę Polski na III kwartał 2015 roku, nowe punkty POI oraz rozbudowane funkcje ostrzegania.

Aktualna mapa Polski to prawie 10 tysięcy kilometrów nowych dróg, w tym najświeższe inwestycje. Są to między innymi: ekspresowa obwodnica Janek i Raszyna, ekspresowa droga na odcinku Bielsko-Biała – Żywiec, obwodnica Czarnkowa, Bobowej oraz Lidzbarka, trzeci etap obwodnicy Mielca, nowy most w Węgorzewie czy miejski odcinek obwodnicy Nowego Sącza.

Obraz

Mapy Q3_2015 mają już w sumie: 7,2 miliona adresów, 510 tysięcy km dróg, 21 471 planów miast i miejscowości, 399 tysięcy obiektów POI, ponad 46 tysięcy ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych, strefy płatnego parkowania zaznaczone w 130 miastach, ograniczenia prędkości na wszystkich drogach krajowych i w 160 miastach, asystent pasa ruchu na 39 tysiącach odcinków drogowych, rzeczywiste tablice drogowe (SignPost_info) w ponad 3800 miejscach oraz na bieżąco uaktualniane informacje o fotoradarach, wypadkach i korkach.

Nowa wersja nawigacji MapaMap wprowadza także kilka usprawnień w działaniu aplikacji. Można do nich zaliczyć między innymi dźwiękowe ostrzeganie o przekraczaniu dozwolonej prędkości (wcześniej ostrzeganie było dostępne tylko w postaci informacji graficznej). Opcja dźwiękowego ostrzegania została dodatkowo rozbudowana o możliwość definiowania własnych ustawień. Użytkownik może ustalić, czy system ma go ostrzegać tuż po przekroczeniu dozwolonej prędkości, czy dopiero po określeniu danej wartości, o którą prędkość zostanie przekroczona np.: o 10, 20, 30 lub więcej km/h.

Obraz

W wersji 8.8 programu został także rozbudowany system ostrzegania przed odcinkowymi kontrolami prędkości, które już wkrótce zostaną uruchomione na polskich drogach. Nowa wersja tej funkcji będzie wyliczała użytkownikowi aktualną prędkości średnią, z jaką pokonuje dany odcinek kontrolny oraz będzie informowała jaka odległość pozostała do końca odcinkowej kontroli drogowej. Dodatkowe usprawnienia w wersji 8.8 to poprawione lokalizowanie użytkownika na drodze przy słabym sygnale GPS.

Nową MapęMap jeszcze dziś znajdziecie w naszej bazie programów dla systemów iOS i Android. Jeśli ktoś używa nawigacji z Windowsem CE powinien sprawdzić, czy dla jego urządzenia jest już dostępna aktualizacja na stronie producenta. Cennik pozostał bez zmian.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)