Mapy Apple pokazują teraz miejsca szczepień COVID-19

Mapy Apple pokazują teraz miejsca szczepień COVID-19

Mapy Apple pokazują teraz miejsca szczepień COVID-19
Karolina Kowasz
17.03.2021 10:39, aktualizacja: 17.03.2021 10:59

Zgodnie z doniesieniami z oficjalnej strony Apple, od teraz użytkownicy iPhonów będą mogli zapytać Siri lub wyszukać w Apple Maps punkty, w których istnieje możliwość zaszczepienia się na COVID-19.

źródło: Apple.com
źródło: Apple.com

Apple zaktualizowała swoje mapy tak, aby pokazywały lokalizacje szczepień przeciwko COVID-19. Aplikacja map korzysta z VaccineFinder, bezpłatnej usługi online opracowanej przez Boston Children’s Hospital. Jak możemy się dowiedzieć od Apple, funkcja ta zapewnia najnowszą dostępność szczepionek dla uprawnionych dostawców i aptek w całych Stanach Zjednoczonych. Z jej pomocy każdy może szybko i łatwo znaleźć pobliskie lokalizacje szczepień COVID-19.

Aby wyszukać pobliski punkt szczepień, należy w pasku wyszukiwania w Apple Maps wybierać zakładkę Szczepionki COVID-19. Można tego także dokonać pytając Siri o to, gdzie można uzyskać szczepienie na COVID-19.

Apple Maps będzie udostępniać także takie szczegóły jak godziny otwarcia punktu szczepień, adres, numery telefonów, a także link do strony na które będzie można dowiedzieć się więcej o dostępnych szczepionkach i umówić się na wizytę.

Początkowe wdrożenie obejmuje ponad 20 000 lokalizacji, a Apple doda kolejne w nadchodzących tygodniach. Funkcja, póki co, działa na terenie Stanów Zjednoczonych. Można mieć jednak nadzieję, że wraz ze wzrostem zainteresowania wśród użytkowników, w niedługim czasie pojawi się ona także w innych krajach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)