Mapy Google na iPhone'a dostały tryb incognito. Teraz łatwo ukryjesz niewygodne podróże

Mapy Google na iOS-a dostały tryb incognito, fot. Getty Images
Mapy Google na iOS-a dostały tryb incognito, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

10.12.2019 11:31, aktual.: 11.12.2019 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapy Google w iPhone'ach w końcu dorównały tym dostępnym na Androida. Google wydał aktualizację, po której Mapy oferują tryb incognito. Użytkownicy Androida mogą z niego korzystać już od dłuższego czasu, ukrywając niewygodne podróże ze swojej historii wyszukiwania i lokalizacji.

Pomysł na tryb prytwatny w Mapach Google został po raz pierwszy przedstawiony podczas konferencji Google I/O w maju bieżącego roku. Możliwość korzystania z nawigacji bez pozostawiania śladu w historii to jedna z wielu zmian związanych z prywatnością i bezpieczeństwem, które wówczas zaproponowano w popularnych aplikacjach. Tryb incognito jest od dawna dostępny w przeglądarkach, ale także w serwisie YouTube.

Tryb incognito w Mapach Google w iOS-ie, fot. Google.
Tryb incognito w Mapach Google w iOS-ie, fot. Google.

W przypadku Androida wdrożenie incognito do Map przebiegło szybciej, niż w wersji na iOS-a. Już we wrześniu tryb był dostępny dla pierwszych testerów, a na początku listopada opcja pojawiła się u pierwszych zwykłych użytkowników. Dopiero teraz tryb prywatny trafia jednak do iPhone'ów, o szczegółach czego Google informuje na swoim blogu.

Anonimowość podczas korzystania z Map Google możesz bardziej wzmocnić, instalując produkt marki Bitdefender, który dzięki funkcji VPN jeszcze skuteczniej zaszyfruje twój ruch w sieci.

Podczas korzystania z trybu incognito w Mapach, odwiedzane miejsca nie będą zapisywane w historii konta Google użytkownika, zaś w samej nawigacji nie pojawią się personalizowane propozycje obiektów, na przykład restauracji. Incognito skutkuje także wyłączeniem historii lokalizacji na czas korzystania z tego trybu.

Mapy Google w wersji na iOS-a i Androida można pobrać z naszego katalogu aplikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)