Mapy Google otrzymają sporo nowych funkcji. Firma ma duże plany na ten rok

Mapy Google otrzymają sporo nowych funkcji. Firma ma duże plany na ten rok

Mapy Google otrzymają sporo nowych funkcji w tym roku /fot. dobreprogramy
Mapy Google otrzymają sporo nowych funkcji w tym roku /fot. dobreprogramy
Arkadiusz Stando
30.03.2021 13:46, aktualizacja: 06.03.2024 21:41

Google zapowiedział spore zmiany w Mapach Google. Nowe narzędzia pozwolą użytkownikom wybrać bardziej ekologiczną trasę czy wezmą pod uwagę piętro, na którym znajduje się cel naszej podróży.

Google Maps rozwija między innymi bardzo przydatną funkcję dla pieszych i podróżujących - Live View. Na lotniskach, stacjach kolejowych i w centrach handlowych, aplikacja doprowadzi nas prosto do celu. Tym razem weźmie też pod uwagę piętra i poinformuje nas, czy powinniśmy znajdować się niżej, czy też wyżej. W nawigowaniu z funkcją "Live View" pomoże nam rozszerzona rzeczywistość (AR).

Obraz

Niestety, na wdrożenie tej funkcji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Na początku Google wdraża funkcję w niektórych centrach handlowych w Chicago, Long Island, Los Angeles, Newark, San Francisco, San Jose i Seattle. Live View będzie także testowane w Tokio i Zurychu. Kolejne miasta będą dodawane w przyszłości.

Ekologiczne trasy, obszary niskiej emisji czy ulubione środki transportu w Mapach Google

Google tworzy nowe modele trasy, które pozwolą zoptymalizować zużycie paliwa w oparciu o czynniki takie jak nachylenie drogi czy zakorkowanie. Wkrótce Mapy Google będą domyślnie wybierać trasę o najniższym śladzie węglowym, jeśli ma ona w przybliżeniu taki sam ETA, jak najszybsza trasa. Funkcja trafi wkrótce do Stanów Zjednoczonych, a później do użytkowników z reszty świata.

Obraz

Wkrótce mapy będą zawierać także informacje o strefach niskiej emisji. Są to obszary, do których nie wjedziemy pojazdami niespełniającymi określonych wymogów emisyjnych. Mapy Google będą wyświetlać powiadomienie, jeżeli znajdziemy się w okolicy takiej strefy lub jeśli znajduje się w niej cel naszej podróży. Funkcja zostanie uruchomiona w czerwcu tego roku w Niemczech, Holandii, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii a później w kolejnych państwach.

Obraz

Wkrótce Mapy Google będą posiadać bardziej przejrzysty interfejs doboru tras i dostępnych środków transportu. Przewijając ekran będziemy w stanie wygodniej porównać czas podróży. Na podstawie własnych preferencji, mapy będą automatycznie wyświetlać nam sugerowany środek transportu. Jeśli często jeździmy na rowerze, to aplikacja będzie przedstawiać nam więcej tras rowerowych.

Odbiór osobisty w restauracjach – Mapy Google pokażą dostępne możliwości

Od ubiegłego roku Google rozwija nowe funkcje map związane z lokalnymi biznesami. Mapy od razu wyświetlają możliwość zamówienia żywności na wynos oraz dostawy. Jak podaje Google, wkrótce wśród tych informacji znajdziemy także informacje gdzie możemy złożyć zamówienie, jaki jest czas oczekiwania czy poznać minimalną kwotę zamówienia. Na początku funkcja trafi do USA, a następnie będzie udostępniana w innych krajach świata.

Jakość powietrza i prognoza pogody w okolicy

Obraz

Mapy Google wkrótce umożliwią sprawdzanie aktualnej i prognozowanej pogody na danym obszarze. Wśród informacji pogodowych znajdą się także dane o jakości powietrza, pobierane od lokalnych partnerów. Zobaczymy też, czy w nadchodzących godzinach są przewidywane opady deszczu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)