Mapy Google testowane w CarPlay. Użytkownicy iPhone'ów wreszcie z dobrą nawigacją

Mapy Google testowane w CarPlay. Użytkownicy iPhone'ów wreszcie z dobrą nawigacją

iOS 12 przyniesie długo wyczekiwane nowości w Apple CarPlay. (depositphotos)
iOS 12 przyniesie długo wyczekiwane nowości w Apple CarPlay. (depositphotos)
15.09.2018 15:44, aktualizacja: 16.09.2018 20:39

Android Auto ma jedną znaczącą przewagę nad konkurencyjnym Apple CarPlay. W przypadku smartfonów z Androidem można korzystać z Map Google. Z kolei użytkownicy CarPlay dostają wyłącznie nawigację Apple, która w Polsce jest odczuwalnie mniej atrakcyjną usługą. Niebawem się to jednak zmieni. Co więcej, do sieci wyciekły zdjęcia nowej funkcji CarPlay.

iOS 12 przyniesie nowości także w CarPlay, czyli oprogramowaniu Apple skierowanym do kierowców. Wreszcie będzie można używać nawigacji firm trzecich. Warto jednak wiedzieć, że twórcy nawigacji będą musieli dostosować swoje oprogramowanie do wytycznych CarPlay. W związku z tym, nie każdą zainstalowaną na smartfonie nawigację będzie można uruchomić na ekranie samochodu.

źródło: 9to5mac.com
źródło: 9to5mac.com

Serwis 9to5Mac informuje, że wybrani użytkownicy iOS-a 12 mogą już testować Mapy Google podczas korzystania z CarPlay. Obecnie usługa Google dostępna jest w wydaniu beta. Jednakże w sieci pojawiły się już zrzuty ekranu, które przedstawiają wygląd Map Google. Wyraźnie widać, że interfejs jest prosty i czytelny. Dodatkowo przyciski są dość duże, co powinno przełożyć się na wygodniejszą obsługę w samochodzie.

Mapy Google w wydaniu na CarPlay umożliwiają wybór widoku – mapa lub zdjęcie satelitarne. Podczas wybierania celu można zdecydować, czy mają być omijane promy lub płatne drogi. Dodatkowo zostały przygotowane ulubione zakładki, które umożliwiają zapisanie adresu domu, pracy czy innego punktu, aby go nie wprowadzać za każdym razem. Pojawiła się też opcja wyszukania pobliskich stacji paliwowych.

iOS 12 oficjalnie zostanie udostępniony już 17 września. Najważniejsze nowości, jak i listę iUrządzeń, które otrzymają aktualizację, znajdziecie w naszym oddzielnym wpisie. Pojawienie się nowego iOS-a nie oznacza jednak, że od razu będzie można korzystać z Map Google. Trzeba będzie bowiem poczekać na opublikowanie aktualizacji przez Google, która doda do nawigacji funkcję współpracy z CarPlay. Możliwe, że niebawem pojawią się kolejne nawigacje, które będą współpracować z oprogramowaniem Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)