Mapy Google z nową funkcją zaczynają przypominać Facebooka. Aplikacja staje się przerośnięta?

Kolejne nowości w Mapach Google. (depositphotos)
Kolejne nowości w Mapach Google. (depositphotos)

25.10.2018 21:28, aktual.: 25.10.2018 21:41

Na oficjalnym blogu Google przeczytamy o kolejnych nowościach, które pojawią się w Mapach Google. Aplikacja pozwoli śledzić ulubione miejsca, a także poinformuje o nowych sklepach, restauracjach czy barach jeszcze przed ich otwarciem.

Opcja śledzenia jest już wdrażana w wersji na Androida. Po wybraniu hotelu, restauracji czy dowolnego sklepu można zacząć go obserwować. Zostanie on wówczas dodany do karty Dla ciebie, w której zaczną pojawiać się wpisy o promocjach, opinie znajomych i inne ważne informacje związane z obserwowanym miejscem.

Obraz

Funkcja przypomina rozwiązania z serwisów społecznościowych. Chociażby na Facebooku znajdziemy firmowe profile, które umożliwiają wystawienie oceny, sprawdzenie opinii znajomych i także służą firmom do komunikacji z klientami. Pojawiają się więc głosy, że Mapy Google stają się przerośniętą aplikacją, starającą się w jednym miejscu zapewnić zbyt dużo funkcji. Aczkolwiek nowa opcja może okazać się całkiem przydatna, zwłaszcza u osób, które nie zamierzają zakładać konta na Facebooku czy Instagramie.

Możliwość śledzenia dostępna jest w karcie Dla Ciebie. Nie jest ona jeszcze dostępna w Polsce. Jednakże Google obiecuje, że karta będzie sukcesywnie wdrażana na kolejnych krajach. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość.

Obraz

Kolejna nowość w Mapach Google pozwoli odkrywać nowe miejsca w okolicy, jeszcze przed ich otwarciem. Pojawią się one na liście podczas wyszukiwania wraz z wyraźnie oznaczoną datą rozpoczęcia funkcjonowania. Miejsca będą mogły zostać dodane maksymalnie trzy miesiące przed otwarciem. Opcja ma zostać wdrożona w ciągu najbliższych tygodni.

Najnowsze wydanie aplikacji Map Google znajdzie w naszym katalogu. Dostępna jest wersja na Androida i iOS-a. Warto dodać, że aplikacja otrzymała ostatnio całkiem sporo nowości. Pojawiła się funkcja, która ma ułatwić znalezienie najlepszej restauracji i baru, a także możliwość udostępnienia postępu podróży.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)