Mapy HERE już bez etykietki „beta”, za to z widokiem 3D handlowych galerii i lotnisk

Strona głównaMapy HERE już bez etykietki „beta”, za to z widokiem 3D handlowych galerii i lotnisk
13.02.2015 17:00
Mapy HERE już bez etykietki „beta”, za to z widokiem 3D handlowych galerii i lotnisk
bDUfBSSu

Fani nawigacji offline i uwalniania Androida od usług Google mogązacierać ręce – Nokia wydała kolejną kompilację swojejpopularnej aplikacji kartograficznej HERE, usuwając z niej etykietkę„beta”. Aplikacja działająca praktycznie na wszystkichsmartfonach z zielonym robocikiem praktycznie deklasuje Mapy Google,a wprowadzone do niej w najnowszej wersji ulepszenia sprawiają, żeproducenci płatnych aplikacji nawigacyjnych muszą czuć się bardzoniepewnie.

bDUfBSRN

Nic nie zapowiadało tej gwałtownej zmiany. Kilka dni temupojawiła się co prawda kolejna aktualizacja HERE, wprowadzającadrobne ulepszenia, takie jak wyświetlanie małych wysepek, bardziejrealistyczne trasy komunikacją publiczną w wielu miastach czydokładniejszą nawigację w niektórych afrykańskich krajach, alesami przyznacie, nie było to nic szczególnego. Bomba spadła opółnocy, w sklepie Google Play pojawiła się kolejna oficjalnakompilacja HERE, pozbawiona już etykiety „beta” i wprowadzającainnowacje rzadko spotykane w tej klasie oprogramowania.

Najważniejszą zmianą jest dodanie 3D Venue Maps,trójwymiarowych map galerii handlowych i lotnisk w ponad 70 krajach.Sprawdziliśmy – nasz kraj został potraktowany tu bardzo dobrze,uwzględniono zdecydowaną większość obiektów tego typu wnajwiększych miastach. Fajnym ulepszeniem jest wyświetlanie przezplanistę tras samochodowych, pieszych i komunikacją miejską najednym ekranie, tak że jednym rzutem oka można porównać je zesobą.

  • Slider item
  • Slider item

Łatwiej teraz też dowiedzieć się więcej o interesującychmiejscach (POI) – wystarczy dotknąć ich ikonę, by wyświetliłsię panel z dodatkowym opisem, w tym np. informacjami o komunikacjimiejskiej czy godzinami seansów filmowych. Dotknięcie ikonynawigacji powoduje wytyczenie trasy z obecnego miejsca.

bDUfBSRP

Znacznie wygodniej pobrać teraz mapy offline, można to terazzrobić w tle, nie blokując aplikacji w czasie pobierania. W tensposób można też pobrać na kartę SD głosy nawigacji. Jeśli zaśjuż o głosach mowa, to poprawiono ich głośność, dzięki czemuwskazówki są lepiej słyszalne. Zadowoleni powinni być teżposiadacze najmocniejszych urządzeń z Androidem – HERE jestwreszcie kompatybilne z 64-bitowymi procesorami.

Z takim arsenałem funkcji, dopracowanym działaniem w trybieoffline, stabilnością pracy, sprawną nawigacją, oraz przedewszystkim ceną (jak pobić to co darmowe?), HERE jest perełką wbibliotece oprogramowania na Androida. Pobrać ją możecie z naszejbazyoprogramowania.

Udostępnij:
bDUfBSSL