Mark Zuckerberg o przyszłości Facebooka

Wojciech Cybulski

24.05.2010 19:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mark Zuckerberg, twórca i dyrektor generalny Facebooka zdecydował się odnieść do zarzutów i głosów krytyki, jakie są kierowane pod adresem tego serwisu społecznościowego. W opublikowanej na łamach The Washington Post wypowiedzi obiecał wprowadzić w serwisie konieczne zmiany i wymienił zbiór zasad, których przestrzeganie pozwoli przywrócić zaufanie użytkowników.

Szef Facebooka przyznał, że niektóre decyzje dotyczące serwisu były podejmowane zbyt szybko, bez dokładnego zapoznania się z opiniami samych użytkowników. Chcąc naprawić dawne błedy, Zuckerberg zapowiedział uproszczenie ustawień dotyczących prywatności - obecnie opcji dotyczących tego, co i komu udostępniamy, jest bardzo dużo, a ich odpowiednie skonfigurowanie nie jest zbyt wygodne. W Facebooku ma także pojawić się opcja pozwalająca na globalne wyłącznie wszystkich dodatkowych usług dostarczanych przez partnerów serwisu. Zuckerberg przedstawił również 5 zasad, których przestrzeganie pozwoli uniknąć w przyszłości jakikolwiek nieporozumień między użytkownikami i administracją serwisu. Mówią one o zapewnieniu pełnej kontroli nad tym, jakie informacje z profilu są udostępnianie innym, gwarantują możliwości zablokowania udostępniania danych osobowych innym użytkownikom bądź usługom, zapewniają, że dane osobowe nie będą przekazywane reklamodawcom ani nie będą nikomu sprzedawane, a Facebook zawsze pozostanie bezpłatny.

Mark Zuckerberg ma nadzieję, że Facebook będzie się dalej dynamicznie rozwijał mogąc z powodzeniem realizować misję serwisu społecznościowego łączącego miliony osób z całego świata. Ma to być możliwe dzięki dialogowi z użytkownikami i wsłuchiwaniu się w ich głosy krytyki. Czy tak się stanie, czas pokaże.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)