Masz problemy ze spadkami wydajności Windowsa 10? Nowe łatki je rozwiązują

Masz problemy ze spadkami wydajności Windowsa 10? Nowe łatki je rozwiązują

Masz problemy ze spadkami wydajności Windowsa 10? Nowe łatki je rozwiązują
Oskar Ziomek
27.06.2018 12:20, aktualizacja: 27.06.2018 13:35

Do użytkowników Windowsa 10 w najnowszej wersji 1803 trafia kolejna, zbiorcza aktualizacja. Mowa o zestawie poprawek KB4284848, który podnosi numer kompilacji systemu do Builda 17134.137. Dzięki aktualizacji rozwiązano jak zwykle szereg błędów, które doskwierały ostatnio użytkownikom, ale na liście nie można się niestety doszukać na przykład rozwiązania problemów z obsługą drukarek (głównie Samsunga), na temat czego pojawia się ostatnio wiele informacji od użytkowników.

Mimo to, na liście rozwiązanych błędów znaleźć można kilka cieszących oko informacji. Po aktualizacji, w Windowsie 10 nie powinno być już na przykład problemów z działaniem najnowszej wersji przeglądarki Google Chrome i Edge, które dotychczas mogły się zawieszać. Rozwiązano także problem z niedziałającym suwakiem regulacji HDR w ustawieniach wideo – przyczyną okazał się konflikt z ustawieniami jasności w niektórych urządzeniach.

Obraz

Dobra wiadomość pojawia się także dla użytkowników korzystających z udostępnionych folderów. Począwszy od poprzedniej wtorkowej aktualizacji Windowsa, musieli oni liczyć się z problematycznym działaniem protokołu SMBv1. Wówczas jedynym rozwiązaniem była zmiana protokołu na inny, ale teraz problem został już rozwiązany. Po instalacji opisywanej tu aktualizacji Windowsa ponownie można więc bez problemów korzystać z SMBv1.

Ponadto wśród poprawek znalazło się między innymi rozwiązanie błędów towarzyszących konfiguracji DHCP i przeszkadzających od dłuższego czasu, pozornie losowych spadków wydajności Windowsa, które objawiać się mogły podczas codziennej pracy. Poza tym wyeliminowano kilka błędów związanych z połączeniem i samym klientem Zdalnego Pulpitu. To oczywiście nie wszystkie poprawki. Cała lista zmian dostępna jest jak zwykle na stronie wsparcia Microsoftu. Aktualizacja powinna być już dostępna z poziomu Windows Update.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (153)