MAX 2011: Adobe przedstawia Creative Cloud i aplikacje dla tabletów

MAX 2011: Adobe przedstawia Creative Cloud i aplikacje dla tabletów

04.10.2011 15:49

Podczas tegorocznej konferencji MAX firma Adobe przedstawiła zupełnie nowe podejście do procesu przygotowywania i dostarczania treści. Jego praktyczną implementacją jest Creative Cloud.

Creative Cloud to zupełnie nowa inicjatywa kierowana do twórców i wydawców treści. W ramach nowej usługi użytkownicy mają zyskać dostęp do aplikacji przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych i tabletów, będą mieli również możliwość udostępniania swoich prac (do dyspozycji twórców będzie 20 GB pamięci na wirtualnym dysku). Jednak najważniejszą częścią Creative Cloud ma być społeczność twórców z całego świata.

Na początku 2012 roku w ramach Creative Cloud mają zostać udostępnione wiodące aplikacje firmy Adobe, usługi Adobe Digital Publishing Suite, Business Catalyst i inne, oraz wspomniana platforma społecznościowa. W ramach społecznościowej części Creative Cloud Adobe ma zamiar umożliwić nie tylko udostępnianie prac innym, ale również dzielenie się pomysłami, możliwość otrzymania informacji zwrotnych o pracy i wiele dróg do znalezienia inspiracji. Cennik Creative Cloud zostanie udostępniony w przyszłym miesiącu. Cena ma być „atrakcyjna”, jednak Adobe może mieć swoje własne zdanie o znaczeniu tego słowa.

Wraz z usługami w chmurze Adobe zaprezentował zupełnie nowy zestaw aplikacji przeznaczonych do przygotowywania publikacji na tabletach — Adobe Touch. Aplikacje mają wykorzystywać usługi w środowisku rozproszonym do udostępniania plików i przesyłania prac do użytkowników posiadających pakiet Adobe Creative Suite CS5.5. Dzięki temu tablety z cienkich końcówek, na które jedynie dostarcza się treść, zostały przekształcone w pełnoprawne ogniwa łańcucha twórczego. Początkowo wszystkie aplikacje będą dostępne dla tabletów z Androidem 3.1 (Honeycomb), a jedynie Adobe Ideas będzie miał wersję dla iOS. Niewątpliwie wpłynie to pozytywnie na obecność urządzeń z systemem firmy Google w środowiskach twórczych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)