mBank wyłączy aplikację dla Windows Phone 19 stycznia

mBank wyłączy aplikację dla Windows Phone 19 stycznia

13.12.2018 17:32, aktual.: 13.12.2018 19:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z zapowiedziami, mBank przygotowuje się do wyłączenia swojej aplikacji mobilnej dla systemu Windows Phone (dotyczy to także Windows Mobile). Termin wyłączenia został zaplanowany na 19 stycznia 2019 roku.

Od 19 stycznia aplikacja nie będzie umożliwiała logowania do serwisu transakcyjnego mBanku i wykonywania operacji. Bank informuje, że klienci korzytający wciąż ze smartfonów z mobilnym Windowsem nie zostaną odcięci od swoich kont. Nadal możliwe będzie logowanie do serwisu transakcyjnego w przeglądarce mobilnej. Zlecone transakcje będzie można potwierdzać jednorazowymi kodami SMS.

Pod koniec 2017 roku z tej aplikacji korzystało 20 tys. klientów banku, teraz musi ich był znacznie mniej. Aplikacja jest stopniowo wygaszana od września, kiedy to mBank zapowiedział, że zamierza z niej zrezygnować. Od października 2018 roku nie można jej zainstalować z Windows Store. Wyłączenie dostępu do serwisu transakcyjnego było tylko kwestią czasu.

mBank poleca przesiadkę na Androida lub iOS-a. W Windows Store wciąż dostępne są aplikacje kilku banków, między innymi ING, Millenium. Grono to jest jednak coraz mniejsze.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)