MD5 & SHA Checksum Utility ikona

MD5 & SHA Checksum Utility2.1

WindowsAkcesoriaInne akcesoriaMD5 & SHA Checksum Utility
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

MD5 & SHA Checksum Utility to niewielkie narzędzie, które pozwala generować dla wybranego pliku sumy kontrolne MD5, SHA-1, SHA-256 oraz SHA-512. Dzięki niemu w prosty sposób zweryfikujemy integralność danych pochodzących z niepewnych źródeł – stron internetowych, podejrzanych nośników przenośnych itp.

Program daje użytkownikowi możliwość błyskawicznego generowania najpopularniejszych sum kontrolnych np. dla plików wykonywalnych (ale nie tylko) i ich porównywania z tymi, udostępnianymi przez producentów oprogramowania m.in. na łamach oficjalnych stron internetowych. Takie działanie, chociażby wydawać się mogło zbędne pozwala w łatwy sposób sprawdzić czy pobrany plik nie został w nieautoryzowany sposób zmodyfikowany i nie zawiera szkodliwych składników (wykradających dane itd.).

MD5 & SHA Checksum Utility jest rozpowszechniany w formie przenośnej (portable) i nie wymaga instalacji na komputerze. Po uruchomieniu wystarczy, że zdefiniujemy rodzaj sum kontrolnych, które chcielibyśmy wygenerować i wczytamy plik do analizy. Program wspiera metodę „przeciągnij-i-upuść” i umożliwia porównywanie sum kontrolnych z wartościami wpisanymi w odpowiednim polu.

Narzędzie dostępne jest także jako edycja płatna Pro, która dodatkowo wspiera sumy kontrolne CRC32 i SHA-384, umożliwia generowanie sum dla wielu plików jednocześnie, integruje się z powłoką Windows oraz pozwala na eksport danych do plików CSV, HTML i TXT.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentRaymond Lin
Liczba pobrań1 963
Data aktualizacji12 kwi 2018
Rozmiar pliku0.08 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
MD5 & SHA Checksum Utility ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)