Megabox wystartuje za kilka tygodni

Megabox wystartuje za kilka tygodni

26.09.2012 20:31, aktualizacja: 26.09.2012 20:48

Megabox — usługa Kima Dotcoma, która ma umożliwić artystom sprzedaż muzyki z pominięciem pośredników i wytwórni (i zrujnować te drugie), dać wykonawcom pełną kontrolę nad sprzedażą materiałów i rozsądne dochody — jest podobno już prawie gotowa. Twórca Megaupload udostępnił dziś film promujący usługę, zaś w filmie z tworzenia usługi widać The Black Keys, Rusko, Two Fingers i Will.i.ama.

Kim Dotcom - Making of Megabox

Dotcom w grudniu zeszłego roku postawił przed sobą cel — zrujnować wytwórnie fonograficzne, ale nie piractwem. Miesiąc później domena i zasoby związane z Megabox zostały przejęte przez FBI razem z Megaupload, ale misja nie została zarzucona. Co więcej, na liście chętnych znalazło się sporo znanych nazwisk.

Dotcom nie potwierdził, czy zaprezentowani w zajawce artyści rzeczywiście przyłączyli się do Megabox, ale Will.i.am wspiera inicjatywę (brał udział w produkcji utworu Megasong). Jednak „na papierze” Megabox zapowiada się świetnie — wykonawcy mają otrzymywać 90% dochodów ze sprzedanych utworów lub część dochodów z wyświetlanych reklam. Reklamy ma dostarczać aplikacja Megakey, ale osoby, które nie chcą jej instalować, będą mogły po prostu kupić muzykę. Oglądający reklamy będą mogli słuchać za darmo.

W ciągu najbliższych tygodni Megabox powinien zadebiutować, już ukończony i z muzykami na pokładzie. Dodatkowo, oczekuje się, że jeszcze w tym roku do żywych powróci Megaupload.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)