Mi Express Kiosk. Smartfony Xiaomi będą dostępne w automatach, jak batoniki

Mi Express Kiosk. Smartfony Xiaomi będą dostępne w automatach, jak batoniki

Fot. Twitter (Mi India)
Fot. Twitter (Mi India)
Piotr Urbaniak
13.05.2019 20:49

Xiaomi to pod wieloma względami fascynująca firma. Założona jako start-up w roku 2010, w przeciągu niespełna dekady stała się jednym z największych dostawców smartfonów na świecie. Oferuje sprzęt w atrakcyjnych cenach, otwiera kolejne sklepy i – jak się okazuje – zamierza rewolucjonizować kanał sprzedaży. Smartfony trafią do automatów.

Tak, dokładnie takich automatów, jak te, które stoją na dworcach, lotniskach czy w centrach handlowych, pozwalając sprawnie zakupić przekąskę lub napój. W takich właśnie urządzeniach samoobsługowych, nazwanych Mi Express Kiosk, pojawią się smartfony Xiaomi.

Chwilowo tylko Indie, ale...

Póki co oferta dotyczy tylko mieszkańców Indii, gdzie pojawią się dwie maszyny. Jedna w lokalnym biurze Xiaomi, druga w Manyata Tech Park. Niemniej przedsiębiorstwo docelowo chce uszczęśliwić Hindusów aż 50 automatami vendingowymi, rozrzuconymi na terenie całego kraju. Zważywszy na specyfikę rynku Indyjskiego, chodzi zapewne o obniżenie kosztów dystrybucji.

Niewykluczone, że jeśli pomysł się przyjmie, zawita do innych krajów. Pierwszy sklep Mi Store został otwarty w sierpniu 2017 r. w wydawałoby się odległym Pakistanie, a już w październiku marka zawitała na Stary Kontynent, do Grecji. Kto wie, jaka przyszłość czeka Mi Express Kioski. Zwłaszcza, że mamy do czynienia z jednym z tych producentów, którzy ryzyka się nie boją.

Ekspansja Mi Store'ów

W Polsce pierwszy Mi Store został otwarty w marcu 2018 r. w krakowskim Centrum Handlowym Serenada. Dzisiaj autoryzowanych sprzedawców Xiaomi znajdziecie już w kilku dużych miastach. Są to: Gdynia, Katowice, Poznań, Warszawa, Wrocław. Jest też druga lokalizacja w Krakowie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)