Microsoft 365 Insider – nowy program testów Windowsa i Office'a

Microsoft 365 Insider – nowy program testów Windowsa i Office'a
Oskar Ziomek

08.12.2018 11:50

Użytkowników Windowsa 10 i pakietu biurowego Office w firmach, którzy korzystają z atutów programu Insider dla testerów, powinna zainteresować informacja o uruchomieniu nowego programu Microsoft 365 Insider. Chociaż już teraz mówi się, że jego nazwa może się w przyszłości zmienić, to wiadomo także, że nowy program łączy w sobie zalety uczestnictwa w programach Insider Windowsa oraz Office'a – pozwoli w jednym miejscu otrzymywać wszystkie wiadomości oraz komunikować się ze społecznością.

Informacja o Microsoft 365 Insider pojawiła się w mediach na swój sposób przypadkiem. Link do strony z rejestracją odkrył jeden z obserwatorów Microsoftu, który w serwisie Twitter znany jest jako The Walking Cat. Główna strona rejestracji to tylko kilka kluczowych informacji: dowiemy się stąd, że usługa ułatwi firmom testowanie Windowsa oraz Office'a oraz że jest dopiero rozwijana, w związku z czym niezbędne będzie wsparcie pierwszych uczestników programu.

Krótki wstęp poprzedzający rejestrację do programu Microsoft 365 Insider, źródło: Microsoft.
Krótki wstęp poprzedzający rejestrację do programu Microsoft 365 Insider, źródło: Microsoft.

Dodatkowe informacje podaje serwis ZDNet, któremu udało się skontaktować Microsoftem. Jak się okazuje, nowy program ma zapewnić jego uczestnikom możliwość lepszego kontaktu z producentem. To z kolei ma być gwarancją, że zgłaszane błędy są słyszane i przekazywane do odpowiednich osób związanych z rozwojem danego oprogramowania. Jak podaje ZDNet, Dona Sarkar sugeruje, by utworzenie programu Microsoft 365 Insider traktować po prostu jako ewolucję programu Windows Insider for Business.

Co ciekawe, ponieważ testy w ramach nowego programu mogą docelowo dotyczyć nie tylko Windowsa oraz Office'a, ale także innych programów i usług Microsoftu, nazwa programu może zostać ostatecznie zmieniona na Microsoft Insider – na tę chwilę nie ma takiej pewności, ale z drugiej strony ta sugestia padła z ust Dony Sarkar. Do czasu ustabilizowania nowego programu i dokładnego określenia jego zakresu, programy testów dla firm (Windows Insider oraz Office Insider) będą działać tak jak dotychczas. Nie można wykluczyć, że w przyszłości podobne złączenie obydwu programów testów pojawi się również w kontekście użytkowników indywidualnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)