Microsoft aktualizuje aplikacje wbudowane w Windows 8

Microsoft aktualizuje aplikacje wbudowane w Windows 8

Wojciech Cybulski
05.10.2012 19:27

Już za trzy tygodnie, 26 października, będzie miał premierę Windows 8. Microsoft chce się do tego wydarzenia jak najlepiej przygotować — korporacja zapowiedziała właśnie, że zaktualizuje większość aplikacji Modern wbudowanych w nowe „Okienka”.

Obraz

Aktualizacje wbudowanych w Windows 8 aplikacji Modern będą dostarczane za pośrednictwem sklepu Windows Store. Już jutro zostanie zaktualizowana wyszukiwarka Bing, która wzbogaci się o lepsze wyniki wyszukiwania lokalnych treści i obrazków oraz obsługę systemu nagród. Użytkownicy będą mogli także w prosty sposobów ustawić znaleziony obrazek jako tapetę na ekranie logowania (lock screen), będą mogli także skorzystać z zoomu do wyświetlenia podobnych zapytań.

Kolejne aktualizacje będą udostępniane sukcesywnie aż do 26 października. Aplikacje Mail (Poczta) wzbogaci się między innymi o obsługę protokołu IMAP (nareszcie!) i ulepszoną wyszukiwarkę. SkyDrive pozwoli zaś na przenoszenie oraz zmianę nazw plików i folderów, dostanie wyszukiwarkę, nowy ekran pierwszego uruchomienia i możliwość niestandardowego sortowania zawartości. Photos (Zdjęcia) zostanie wyposażony w funkcje kadrowania i obracania i ulepszoną obsługę udostępniania danych w sieci lokalnej. Sporo zmieni się także w Mapach, które wzbogacą się o widok z lotu ptaka, usprawnienia w interfejsie, podpowiedzi ułatwiające dojechanie do celu czy integrację z aplikacjami Bing i Travel.

To oczywiście nie koniec, większe lub mniejsze zmiany trafią także do takich aplikacji Modern jak Games, Music, Video, Weather, Travel, Sports, News czy Finance. Ponadto Microsoft poinformował, że intensywnie współpracuje z producentami komputerów w celu jak najszybszego zapewnienia dostępności pecetów z preinstalowanym Windows 8. Podobna współpraca ma miejsce także jeżeli chodzi o programistów. Wszystko po to, by w dniu premiery klienci mieli do wyboru wiele modeli komputerów oraz szereg aplikacji zgromadzonych w sklepie Windows Store. Oczywiście nie ma co się oszukiwać — wszystkich ewentualnych problemów nie sposób przewidzieć, toteż część niedociągnięć trzeba będzie usuwać na bieżąco. Nawet Intel spodziewa się problemów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)