WindowsGrafikaDodatki do programów graficznychMicrosoft Camera Codec Pack

Microsoft Camera Codec Pack6.3.9721.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

Microsoft Camera Codec Pack to bezpłatny zestaw kodeków dla plików RAW, wprowadzający obsługę tego formatu w powłoce systemu Windows Vista i 7, a także programie Windows Live Photo Gallery.

Format RAW służy do zapisu zdjęć przy zachowaniu maksymalnej ilości informacji z matrycy aparatu fotograficznego, oferowany jest zwykle przez lustrzanki. Dane nie są filtrowane ani poddawane kompresji stratnej. Zwykle też stosowana jest większa ilość bitów dla poszczególnych kanałów, np. 12-14 zamiast standardowych 8, co daje większą dynamikę. Z tego względu RAW bywa nazywany cyfrowym negatywem, z niego dopiero uzyskuje się docelowe pliki graficzne, np. JPEG. Różni producenci aparatów fotograficznych stosują swoje własne odmiany formatu RAW. Udostępniony Microsoft Camera Codec Pack pozwala na obsługę plików RAW z ponad 120 modeli aparatów cyfrowych.

Po instalacji pakiet daje możliwość wyświetlania plików w formacie RAW, tworzonych przez nowoczesne aparaty cyfrowe, za pośrednictwem Eksploratora Windows, aplikacji Windows Live Photo Gallery oraz wielu innych, opartych na koderach-dekoderach składnika Windows Imaging (WIC). W przypadku Galerii fotografii usługi Windows Live możliwe jest wczytywanie plików RAW, edycja obrazu oraz zapisanie do takich formatów jak JPEG, JPEG-XR czy HD Photo. W Eksploratorze pojawia się natomiast obsługa miniaturek plików w formacie RAW.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
3.910 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań13 388
Data aktualizacji18 lut 2015
Rozmiar pliku9.25 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)