Microsoft Classic Ergonomic Keyboard. Wielki powrót klasycznej klawiatury

Microsoft Classic Ergonomic Keyboard. Wielki powrót klasycznej klawiatury

Microsoft Natural Keyboard, fot. Flickr.com
Microsoft Natural Keyboard, fot. Flickr.com
Piotr Urbaniak
28.09.2019 11:28

Czy ktoś z tu zgromadzonych pamięta klasyczną Microsoft Natural Keyboard z 1994 roku? Ta nietypowa klawiatura o sinusoidalnym kształcie obudowy, anonsowana jako wysoce ergonomiczna, wkrótce ma doczekać się odświeżenia.

Z doniesień WinFuture wynika, że urządzenie trafi na rynek pod nazwą Microsoft Classic Ergonomic Keyboard, a jego premiera odbędzie się już 2 października. Równolegle z Surface'em Pro 7, Surface Laptopem 3 i tajemniczą, także przypisaną do serii ergonomicznej myszką.

Ostatnia łamana klawiatura Microsoftu to bezprzewodowy model Surface Ergonomic Keyboard z roku 2016, który to jednak nie spotkał się z dużym uznaniem użytkowników. Sprzęt krytykowano m.in. za brak nóżek zmieniających kąt nachylenia i niskoprofilowe klawisze wyspowe, stylizowane na te używane we współczesnych notebookach.

Microsoft Surface Ergonomic Keyboard, fot. Materiały prasowe
Microsoft Surface Ergonomic Keyboard, fot. Materiały prasowe

Jak donosi WinFuture, nowa Classic Ergonomic Keyboard, jak sama nazwa wskazuje, będzie konstrukcją bardziej konwencjonalną. Skorzysta z klasycznych membran i złącza USB.

Przez to pojawi się ponoć w znacznie niższej cenie. Podczas gdy wersja Surface w dniu premiery kosztowała 169 dol. (ok. 677 zł), w przypadku nowości mówi się o cenie rzędu 59 dol. (ok. 236 zł). Podano także przypuszczalną cenę akompaniującej myszki – 49 dol., czyli ok. 196 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)