Microsoft Edge będzie "super-duper" bezpieczny. Nowy tryb można już testować

Microsoft Edge zyska nowy tryb
Microsoft Edge zyska nowy tryb
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

06.08.2021 11:51

Microsoft Edge zyskał testowo nowy tryb bezpieczeństwa. Nazwany "Super Duper Secure Mode", co można tłumaczyć po prostu jako "nadzwyczajnie bezpieczny", jest już dostępny w testowych wersjach, choć konieczna jest aktywacja odpowiedniej flagi.

Bleeping Computer tłumaczy, że w praktyce chodzi o wyłączenie kompilowania Just-In-Time z całego procesu działania silnika V8 w przeglądarce, co powinno wykluczyć jedną z warstw wykorzystywaną przez atakujących do przejmowania komputerów za pośrednictwem Edge'a. Obecnie jest to opcja eksperymentalna, którą można aktywować, włączając flagę edge://flags/#edge-enable-super-duper-secure-mode.

Z danych gromadzonych od 2019 roku wynika, że około 45 proc. podatności znalezionych w silniku V8 to te związane z JIT. Twórcy nowego rozwiązania podkreślają więc, że tryb Super Duper Secure powinien się przełożyć na znaczną poprawę bezpieczeństwa - w praktyce zmniejszając o około połowę liczbę błędów, które należy naprawiać natychmiast.

Eksperymentalna flaga w Edge'u
Eksperymentalna flaga w Edge'u© Bleeping Computer

Niestety, w tym momencie nie wiadomo, czy nowy tryb zagości w Edge'u na stałe. Obecnie mówimy jedynie o eksperymencie dostępnym w wydaniach Canary, Dev i Beta, ale odbiór nowej funkcji powinien być pozytywny - zwiększone bezpieczeństwo nie idzie tym razem w parze z obniżeniem wydajności. Użytkownicy ceniący prywatność powinni więc być zainteresowani przystąpieniem do testowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)