Microsoft Edge odświeży RSS-y. Trwają testy wbudowanego "czytnika"

Microsoft Edge odświeży RSS‑y. Trwają testy wbudowanego "czytnika"

Microsoft Edge
Microsoft Edge
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
28.12.2021 08:53

Microsoft idzie śladem konkurencji i testuje opcję wygodnego śledzenia kanałów RSS w przeglądarce Edge. W testowej wersji można już dodawać nowe strony do obserwowanych, a potem przeglądać je razem z kolekcjami.

Na trwające testy wbudowanego "czytnika" RSS zwrócił uwagę Windows Latest. Chociaż dzisiaj RSS-y nie są tak popularne jak kiedyś, Microsoft zdecydował się ułatwić użytkownikom śledzenie treści z ulubionych stron bez konieczności korzystania z aplikacji firm trzecich. Wcześniej na podobny ruch zdecydował się Google.

Integrację czytnika RSS z kolekcjami można już testować w Edge'u Canary. Niestety jednak, nie każdy ma na tę chwilę szansę zobaczyć nową opcję. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft przeprowadza testy A/B, więc potrzebne jest też trochę szczęścia.

O tym, czy dana strona oferuje RSS, można się dowiedzieć z poziomu paska adresu Edge'a. Z tego samego miejsca wybraną witrynę można też dodać do kolekcji. Na tę chwilę obydwie opcje są ze sobą zintegrowane, ale trudno powiedzieć, czy docelowo Microsoft nie zdecyduje się ich jednak rozdzielić.

Śledzenie treści z tron za pośrednictwem kanałów RSS to dla niektórych wygodniejsze rozwiązanie od popularnych dziś agregatorów wiadomości. W przypadku RSS-ów nie są stosowane algorytmy dobierania treści dla danego użytkownika, przez co można prześledzić wszystkie wiadomości w kolejności chronologicznej.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)