Microsoft gratuluje jailbreaku Windowsa RT i sugeruje, że lukę załata

Microsoft gratuluje jailbreaku Windowsa RT i sugeruje, że lukę załata

08.01.2013 03:19, aktualizacja: 08.01.2013 16:03

Wczoraj informowaliśmy o pojawieniu się pierwszego w historii jailbreaku Windowsa RT, który to pozwala uruchamiać aplikacje innych niż Microsoft producentów w trybie Desktop. Rzecznik firmy z Redmond pogratulował autorom rozwiązania pomysłowości i pochwalił wysiłek włożony w udokumentowanie go. Jednocześnie Microsoft uspokaja i zapewnia, że luka nie jest niebezpieczna i nie da się jej wykorzystać na szkodę użytkownika.

Obraz

Na razie wciąż nie wiadomo, czy jailbreak przyda się użytkownikom, gdyż aplikacji, które można w takim środowisku uruchomić, jest niewiele. Ponadto (przynajmniej oficjalnie, bo specjaliści już od dawna nad tym pracują) jedyną metodą instalacji programów na tabletach z Windows RT jest pobranie z Microsoft Store. Opisany proces jest zresztą dość trudny, wymaga skorzystania z debuggera i tym bardziej „zwykłym użytkownikom” nie będzie się to opłacało.

Wiadomo jednak, że Microsoft nie obiecuje, że ta metoda będzie działać w przyszłych wydaniach Windows dla ARM-ów. Możemy więc spodziewać się poprawki, nie mamy tylko informacji kiedy się ona pojawi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)