Microsoft i Atari tchnęli nowe życie w stare gry

Microsoft i Atari tchnęli nowe życie w stare gry

30.08.2012 17:14, aktualizacja: 30.08.2012 18:23

W dzisiejszych czasach niezwykle dużo mówi się o grach wykorzystujących HTML5 (Angry Birds, Cut the Rope, BananaBread), rekordy popularności biją urządzenia z ekranami dotykowymi i przeglądarkami zdolnymi HTML5 obsłużyć oraz odświeżone tytuły sprzed przynajmniej kilkunastu lat (wystarczy spojrzeć na Kickstartera). Na takim tle wypłynie kolejne 8 pozycji — klasyki klasyków.

Microsoft i Atari szykują się do odkurzenia ośmiu klasyków: Asteroids, Combat, Centipede, Lunar Lander, Missile Command, Pong, Super Breakout i Yar’s Revenge. Gry będą przygotowane do pracy w przeglądarkach obsługujących HTML5, również mobilnych, w tym oczywiście najnowszego Internet Explorera. Zresztą, cała akcja ma na celu przyciągnięcie użytkowników do przeglądarki Microsoftu.

Pomysł wyszedł jednak ze strony Atari, która chce w ten sposób zaznaczyć 40 urodziny Ponga. Ponadto jest to sposób na przybliżenie prostych, ale grywalnych i wciągających gier kolejnemu pokoleniu miłośników cyfrowej rozrywki. Nowe odsłony klasyków są przystosowane do wyświetlaczy dotykowych i zapewniają również możliwość grania w grupie ze znajomymi, którym wyślemy specjalny odnośnik.

W gry można już zagrać na stronie Atari. Użytkownicy Internet Explorera nie zobaczą reklamy przed grą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)