Microsoft (jednak) stawia na tablety

Microsoft (jednak) stawia na tablety

13.07.2010 12:19

Już nie jeden tablet z systemem Windows 7, a kilka urządzeń chce wprowadzić Microsoft. Steve Ballmer nie przejął się specjalnie dotychczasowymi porażkami i zapowiada, że projekt traktuje na poważnie.

Ballmer podczas Worldwide Partners Conference w Seattle zapowiedział wprowadzenie całej serii tabletów z systemem Windows 7. W projekcie biorą udział takie firmy jak Samsung, Dell, Asus, MSI, Lenovo, Toshiba czy Sony. W odróżnieniu od iPada tablety Microsoftu będą miały różne kształty i kolory, co ma pozwolić klientom na większy wybór. Jak podaje CrunchGear, Ballmer miał powiedzieć o projekcie, że jest to strasznie dla nas ważny obszar. Nic dziwnego, skoro konkurent - firma Apple - sprzedał 3 mln tabletów w ciągu pierwszych 80 dni od wprowadzenia na rynek. Pytanie tylko, czy Microsoft jest w stanie spełnić swoje zapowiedzi?

Dotychczasowe doświadczenia firmy z tabletami nie napawają zbytnim optymizmem. Tuż przed premierą iPada, w styczniu tego roku, Ballmer zaprezentował wraz z HP tablet Slate. Kilka miesięcy później pojawiły się pogłoski, że HP przygotuje własne urządzenie, ale... bez Microsoftu. Do dzisiaj nie wiadomo czy Slate powstanie, a jeśli tak, to czy będzie wyposażony w system Windows 7. Podobno ma być wyposażony w znacznie lżejszy i bardziej dostosowany do wymogów urządzeń przenośnych WebOS. W międzyczasie Microsoft chwalił się innym projektem o nazwie Courier. Miał on łączyć wygląd książki i funkcjonalność tabletu. Wkrótce jednak projekt został wstrzymany, mimo że prototyp urządzenia był prawie gotowy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)