Microsoft kontynuuje otwieranie formatu PST

Microsoft kontynuuje otwieranie formatu PST

Wojciech Cybulski
25.05.2010 08:45

Microsoft ogłosił udostępnienie dwóch nowych projektów Open Source mających zapewnić deweloperom lepszy dostęp do plików PST. Teraz będzie to możliwe także wówczas, gdy program Office Outlook nie jest zainstalowany w systemie.

Format PST jest podstawowym typem plików, w których Outlook przechowuje pocztę, kalendarze, kontakty i inne typy danych. Przez długi czas format ten był zamknięty, a jego oficjalna specyfikacja nie była dostępna. Taka praktyka niemal uniemożliwiała przeniesienie zgromadzonych w Outlooku danych do innego programu o podobnej funkcjonalności lub umieszczenie ich "w chmurze". Od jakiegoś czasu Microsoft pracuje jednak nad otworzeniem specyfikacji formatu PST, tak by miała do nich dostęp zarówno konkurencja, jak i partnerzy biznesowi. Pierwsza partia dokumentów została wydana w lutym tego roku.

W ramach otwierania specyfikacji formatu PST Microsoft udostępnił właśnie kolejne dwa projekty - Data Structure View Tool oraz PST File Format Software Development Kit. Firma wyjaśnia, że dzięki ich wydaniu będzie można zredukować stopnień skomplikowania procesu odczytywania i pobierania danych z plików PST. Pierwszy z udostępnionych projektów - Data Structure View Tool - to graficzna przeglądarka zewnętrznej struktury pików PST. Ma ona pomóc deweloperom w lepszym zrozumieniu zawartości tych plików. Z kolei PST File Format SDK jest wieloplatformową biblioteką umożliwiającą odczytywanie danych z plików PST oraz pozwalającą na tworzenie aplikacji korzystających z dostępu do tych danych. Microsoft obiecuje, że w najbliższym czasie wzbogaci swoje SDK także o możliwość zapisu zgodnie ze specyfikacją PST.

Microsoft nie sprecyzował, kiedy proces otwierania specyfikacji plików PST zostanie zakończony.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)