Microsoft kupi czy nie kupi Twittera?

Microsoft kupi czy nie kupi Twittera?

Wojciech Cybulski
05.03.2010 16:26

Podczas konferencji Search Marketing Expo West Stave Ballmer, CEO firmy Microsoft dużą część swojego wystąpienia poświęcił serwisowi Twitter oraz współpracy, jaką ta platforma mikroblogowa nawiązała z wyszukiwarką Bing.

Ballmer podkreślił, że Twitter za sprawą niezależności i swobody wypowiedzi ma ogromną wartość i jest wiarygodny w oczach swoich użytkowników. Twitter chce być samodzielną spółką, co oznacza że musimy intensywnie z nimi współpracować i wykonywać dobrze swoje obowiązki - powiedział CEO Microsoftu. Ballmer dodał, że nie wie, czy kupienie Twittera byłoby dobrym pomysłem, gdyż trudno przewidzieć, jak na taki krok zareagowałaby społeczność skupiona wokół tego serwisu. Słowa szefa Microsoftu mogą świadczyć o tym, że korporacja nie wyklucza żadnego scenariusza i chce przekonać się, jak na plotki o ewentualnym przejęciu zareagują użytkownicy i szefowie Twittera.

Prezes Microsoftu omówił także kwestie konkurencji między wyszukiwarką Bing i Google. Ballmer stwierdził, że obecnie korporacja skupia się na integracji zasobów Binga z Yahoo!, co może jeszcze nieco potrwać. Dodał również, że obecnie poziom konkurencji na rynku wyszukiwarek jest wyjątkowo wysoki, co na dłuższą metę przyniesie wymierne korzyści reklamodawcom, wydawcom i ostatecznie samym wyszukiwarkom.

Bing i Yahoo! rozpoczęły współpracę w lipcu minionego roku. Pod koniec lutego 2010 r. porozumienie zostało zaakceptowane przez Komisję Europejską oraz amerykański Departamentu Sprawiedliwości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)