Microsoft kwalifikuje do Windows 7 Logo Program

Microsoft kwalifikuje do Windows 7 Logo Program

Redakcja
01.10.2009 12:22, aktualizacja: 01.10.2009 12:40

Podobnie jak w przypadku poprzednich wersji systemu Windows, Microsoft dokonuje wyboru produktów, które otrzymają logo z informacją o zgodności z systemem Windows 7. Korporacja zakwalifikowała jak dotąd ponad 6 tysięcy produktów.

Dzięki programowi Windows 7 Logo Program oprogramowanie oraz sprzęt spełniający szereg kryteriów określonych przez Microsoft, zostanie opatrzonych logiem "Compatible with Windows 7". Ma to ułatwić użytkownikom końcowym identyfikację produktów, które są w pełni zgodne z najnowszym systemem Windows. Produkty testowane są m.in. pod kątem awaryjności czy poprawnej współpracy ze wszystkimi edycjami systemu Windows 7, w tym także z coraz bardziej popularnymi wersjami 64-bitowymi. Logo może zostać umieszczone bezpośrednio na opakowaniu produktu, jak również na stronie internetowej producenta.

Microsoft podkreśla, że loga są przeznaczone przede wszystkim dla urządzeń peryferyjnych oraz akcesoriów komputerowych, jednak naklejki pojawią się z pewnością także na innego typu sprzęcie. Korporacja nie zapomina również o twórcach oprogramowania. W najbliższym czasie ukazać ma się finalna wersja narzędzia Windows Logo Toolkit. Narzędzie to umożliwia sprawdzenie zgodności aplikacji z najnowszym systemem Microsoftu i wygenerowanie raportu, który uprawnia do ubiegania się o przyznanie loga.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)