Microsoft: laptopy z ARM zmienią zasady gry długim czasem pracy

Microsoft: laptopy z ARM zmienią zasady gry długim czasem pracy18.10.2017 12:32
Microsoft: laptopy z ARM zmienią zasady gry długim czasem pracy

Microsoft we współpracy z Qualcommem stworzy pierwszego laptopa z Windows 10, którego sercem będzie Snapdragon. Prace mają powoli zbliżać się do końca, a nowe urządzenie ma zachwycić czasem pracy na jednym ładowaniu. Nie będzie ono jednak pod tym względem wyjątkowe, bowiem wszystkie laptopy z Windows 10 i procesorami ARM mają właśnie słynąć z maratonów bez ładowarki.

Obie firmy testują prototypy, które są obecnie w fazie wewnętrznych testów. Celem prowadzonych testów jest zaprojektowanie urządzenia, które pozwoli na całodzienną pracę. Testerzy już odczuli efekty prowadzonych prac – urządzenia wytrzymywały bez ładowarki tak długo, że pojawiły się zgłoszenia jakoby wskazania stopnia naładowania baterii były błędne.

Pate Bernard z Microsoftu stwierdził, że czas pracy jest ponad jego oczekiwania. Laptopy z ARM i Windows 10 zapewnią cały dzień pracy bez ładowarki, a jeśli nie będziemy z nich korzystać intensywnie, to po ładowarkę będziemy sięgać co kilka dni. Według Bernarda wyniki są tak dobre, że tworzone właśnie urządzenia zmienią zasady gry na rynku komputerów przenośnych.

Windows 10 Running on a Qualcomm Snapdragon Processor

Microsoft ma już za sobą nieudany eksperyment z procesorami ARM. Teraz jednak ma nie powtórzyć wcześniejszych błędów, czas pracy na jednym ładowaniu faktycznie ma być świetny, a dodatkowo, będziemy mogli uruchomić klasyczne aplikacje win32, a nie wyłącznie aplikacje uniwersalne.

Nie zostały jeszcze ujawnione konkretne daty wprowadzenia nowych laptopów na rynek. Prowadzone aktualnie wewnętrzne testy, mogą jednak sugerować, że premiera urządzeń jest coraz bliżej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)