Microsoft: niedługo koniec wsparcia dla Visty, XP SP2 i Windows 2000

Microsoft: niedługo koniec wsparcia dla Visty, XP SP2 i Windows 2000

Redakcja
26.02.2010 15:04

Przedstawiciel firmy Microsoft, Jared Proudfoot, poinformował o dokładnych datach, w których specjaliści firmy z Redmond zakończą wsparcie dla systemów operacyjnych Vista, XP SP2 i Windows 2000. Przy tej okazji warto również pamiętać o zbliżającym się terminie wygaśnięcia licencji OS-a Windows 7 Release Candidate.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na oficjalnym blogu Microsoftu, wsparcie dla systemu Windows Vista (bez zainstalowanych Service Packów) zakończy się 13 kwietnia 2010 roku. Trzy miesiące później (13 lipca) poprawki przestaną się także ukazywać na OS-y Windows XP SP2 oraz na wszystkie wersje Windowsa 2000. Warto również zaznaczyć, że tego samego dnia Windows Server 2003 wchodzi w fazę Extended Support. Oznacza to, że poprawki na ten system nadal pozostaną bezpłatne, jednak za jakąkolwiek inną pomoc użytkownicy będą musieli dodatkowo zapłacić.

Przy tej okazji warto również wspomnieć, że już od 1 marca system Windows 7 Release Candidate będzie się automatycznie wyłączał po dwóch godzinach od uruchomienia. Zgodnie z intencją Microsoftu ma to być rodzaj przypomnienia o zbliżającym się terminie wygaśnięcia licencji na tą wersję OS-a (co definitywnie nastąpi 1 czerwca tego roku). Więcej informacji na ten temat można znaleźć we wpisie jaki ukazał się na początku lutego na łamach jednego z oficjalnych blogów firmy Microsoft.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (157)