Microsoft obniża opłaty za komercyjny dostęp do pakietu Office 365

Microsoft obniża opłaty za komercyjny dostęp do pakietu Office 365

Wojciech Cybulski
15.03.2012 04:43, aktualizacja: 15.03.2012 14:39

Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu usługi, webowy pakiet biurowy Office 365 dla użytkowników biznesowych będzie tańszy - obniżki sięgną nawet 20%.

Microsoft raczej nie obniżałby opłat za Office 365, gdyby ta usługa cieszyła się wśród klientów biznesowych dużym powodzeniem. Należy więc założyć, że przedsiębiorcy nie są specjalnie zainteresowani przesiadką na ten webowy pakiet biurowy. Wracając jednak do samej obniżki - zgodnie z informacjami podanymi na stronie usługi Office 365, miesięczna opłata za korzystanie wynosi teraz (czyli po obniżce) 8 dolarów lub 5,25 euro. Tymczasem konkurencyjny pakiet Google Apps dla Firm można mieć już za 5 dolarów miesięcznie. Podane ceny dotyczą jednego użytkownika. Wychodzi więc na to, że nawet po obniżce webowy pakiet Google jest tańszy od tego oferowanego przez Microosoft. Oczywiście oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, jednak podstawowa funkcjonalność obu pakietów jest taka sama.

Microsoft obniżył także opłaty za Office 365 kierowany do szkół i uczelni - szczegółową rozpiskę dostępnych planów subskrypcji i budowania indywidualnych wersji usługi znajdziemy na stronie usługi. Warto odnotować, że podstawowa wersja pakietu określana mianem A2 jest teraz dostępna za darmo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)