Microsoft Office 2010 bez wersji Upgrade

Microsoft Office 2010 bez wersji Upgrade

Grzegorz Niemirowski
08.01.2010 20:11

Gdy kilka dni temu Microsoft ogłosił ceny poszczególnych edycji pakietu Office 2010, uważni Czytelnicy mogli zauważyć brak wersji Upgrade. Wersje te pozwalały dotychczas kupić Office taniej, pod warunkiem posiadania licencji na wersję poprzednią. Microsoft usunął je w celu uproszczenia swojej oferty.

Można się jednak spodziewać, że po premierze wersji 2010 ogłoszone zostaną różne promocje skierowane do posiadaczy starszych wersji pakietu Office. Microsoftowi będzie z pewnością zależało aby użytkownicy aktualizowali Office do najnowszej wersji.

Tymczasem warto przyjrzeć się innej możliwości zaoszczędzenia. Choć nie ma już podanych cen dla wersji pełnej i Upgrade to nadal podawane są dwie ceny: Full Packaged Product (FPP) i Product Key Card (PKC). Płacąc pierwszą z nich otrzymuje się nośnik i dwie licencje (lub też trzy w przypadku edycji Home and Student). Z kolei kupując kartę PKC otrzymuje się tylko jedną licencję bez nośnika. Aby z niej skorzystać użytkownik ma kilka opcji. Może ściągnąć ze strony Office.com wersję testową a następnie aktywować swoim kodem. Może także zdobyć nośnik z dowolnego źródła, np. od kolegi, i aktywować posiadanym kluczem. Istnieje także trzecia możliwość. Jeśli użytkownik nabył komputer z preinstalowanym Office 2010 Starter, który jest wersją wyświetlającą reklamy, może dzięki aktywacji nabytym kluczem zamienić go w wersję pełną.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)