Microsoft Office dla Linuxa? Na razie jest Teams, ale pomarzyć zawsze można

Microsoft Office dla Linuxa? Na razie jest Teams, ale pomarzyć zawsze można

Microsoft Office dla Linuxa? Na razie jest Teams, ale pomarzyć zawsze można
Microsoft Office dla Linuxa? Na razie jest Teams, ale pomarzyć zawsze można
10.12.2019 20:30

Microsoft bardzo polubił się z Linuxem i kto wie, czy niebawem nie wyda na ten system także pakietu Office. Na razie, prawdopodobnie w ramach konkurowania ze Slackiem, udostępnił testową wersję klienta Microsoft Teams – komunikatora dla zespołów, formalnie należącego do pakietu Office.

Teams – pierwsza aplikacja z Office'a na Linuxie

Microsoft udostępnił testową wersję komunikatora Microsoft Teams jako pakiety DEB i RPM dla systemów 64-bitowych. Nie jest to zaskoczenie – już w 2016 roku prosili o to użytkownicy i wydanie aplikacji było wielokrotnie potwierdzane przez pracowników Microsoftu.

Microsoft Teams uruchomiony na Zorinie
Microsoft Teams uruchomiony na Zorinie

Co ciekawe, na blogu Microsoftu klient Teams został wyraźnie określony jako „pierwsza aplikacja z Office'a dla Linuxa”, co oznacza, że w przygotowaniu są kolejne. Które? Na razie nie wiemy, a Microsoft odmawia komentarza. Mam jednak nadzieję, że z czasem cały Office 365 będzie dostępny dla użytkowników Linuxa.

Z wydania Teams dla Linuxa bardzo cieszy się także The Linux Foundation. – Microsoft wprowadza swoje centrum dowodzenia pracą zespołową na Linuxa. Microsoft zauważył, jak Linux jest używany przez firmy i instytucje edukacyjne, by zmienić sposób pracy i kulturę, co jest bardzo ekscytujące – powiedział Jim Zemlin z Fundacji w rozmowie.

Niestety znów dostaliśmy stronę zapakowaną we framework Electron, a nie natywną aplikację. Ze wstępych testów wynika, że Microsot Teams dla Linuxa do najlżejszych nie należy, podobnie jak klient dla Windowsa. Mam ogromną nadzieję, że jeśli Microsoft zdecyduje się przenieść Excela na Linuxa, nie będzie to Excel Online opakowany Electronem. Byłoby to samobójstwo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (181)