Microsoft Teams Microsoft Teams 1.4.00.4167

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Microsoft Teams to komunikator internetowy wyposażony w szereg niezwykle przydatnych narzędzi ułatwiających pracę w grupie.

Microsoft Teams pozwala nie tylko na wysyłanie wiadomości do wszystkich członków danego zespołu. Możemy również zakładać wątki, by udostępniać informacje wybranym użytkowników, a nawet rozmawiać z poszczególnymi osobami indywidualnie. Poza opcją czatu tekstowego, narzędzie umożliwia przeprowadzanie wideokonferencji, do których można dołączyć nie tylko po uruchomieniu Microsoft Teams na komputerze, ale także na urządzeniu przenośnym lub w systemie Skype Room.

Warto wspomnieć, że Microsoft Teams nie tylko oferuje możliwość udostępniania plików, ale także ma wbudowane programy wchodzące w skład usługi Office 365. Oznacza to, że w trakcie pracy skorzystamy między innymi z takich narzędzi, jak: SharePoint, OneNote i Planner, a także usługi Power BI.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Minimum konfiguracji, obsługuje linki, pliki, wideo
Ciężko chodzi, łatwo zapchać wątki nadmiarem dygresji i starego info
ocena użytkownika
13.04.2020 16:29 • Recenzja do wersji 1.2.00.34161

Na pewno do plusów Teams należy to, że program wymaga absolutnego minimum przygotowań, typ 'zainstaluj i zaloguj się'. Jeśli ktoś boi się wprowadzania dodatkowych parametrów, tutaj nie grożą mu z całą pewnością. Po zalogowaniu się można prowadzić rozmowy z dodatkami (linki, obrazki, dokumenty z podglądem) z konkretnym użytkownikiem lub grupą użytkowników. Na codzienny użytek taka opcja spokojnie wystarczy, chociaż można też pogrzebać w opcjach wideo i udostępniania pulpitu. Niestety program nie należy do najlżejszych. Trzeba liczyć się z opóźnionym ładowaniem treści lub nawet problemami z połączeniem. Sposób zapisywania konwersacji z kilku miesięcy jako bardzo długiej, ciągłej listy - z pewnością nie pomaga. Ci, którzy pamiętają zgrabne czyszczenie rozmów z GG, zazgrzytają zębami. Można tutaj wyczyścić jedynie swoje własne wpisy, a do tego za każdym razem trzeba się przelogować, żeby faktycznie znikły z listy. Porada od praktyka - lepiej się nie kłócić na Teams i nie pisać głupot. Wszelkie dziwne wymiany zdań będą wisiały na czacie tygodniami, psując humor.