Slack 3.3.1

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Slack to bardzo rozbudowany komunikator przygotowany z myślą o małych lub średnich przedsiębiorstwach, których członkowie współpracują ze sobą zdalnie przy wykorzystaniu Internetu.

Przed rozpoczęciem użytkowania administrator musi utworzyć grupę, a następnie zaprosić do niej wybrane osoby. Dzięki temu wszyscy członkowie otrzymają dostęp do tych samych wiadomości i możliwości, co pozwoli im na bezproblemową komunikację. Slack zawiera wbudowany czat, który pozwala na przeprowadzanie rozmów tekstowych z dowolnym członkiem grupy. Poza wysyłaniem wiadomości możemy również udostępnić mu wybrane pliki za pomocą techniki przeciągnij i upuść.

Ciekawą funkcjonalnością są również kanały. Slack dzieli je na dwie grupy: otwarte i zamknięte. W pierwszych można udostępniać treści wszystkim użytkownikom (np. ogólne komunikaty dla pracowników), natomiast drugie przeznaczone dla osób, które zajmują się konkretnymi projektami (warto z nich korzystać, gdy nie chcemy, by rozmaite pliki i wiadomości dostały się w ręce niepowołanych użytkowników).

Slack jest dostępny bezpośrednio w przeglądarce internetowej, ale program można uruchomić również dzięki dedykowanej aplikacji, instalując ją na komputerze (PC, Mac, Linux) lub urządzeniu przenośnym z Androidem, iOS bądź Windows Phone. Co ciekawe, nie trzeba sukcesywnie włączać programu, by być na bieżąco – wystarczy aktywować powiadomienia na pulpicie; gdy pojawi się nowa wiadomość, natychmiast otrzymamy stosowną informację.

Warto dodać, że Slack oddaje do dyspozycji wyszukiwarkę. Przydaje się ona głównie wtedy, gdy korzystamy z narzędzia przez długi czas i chcemy odnaleźć wpis na przykład sprzed kilku miesięcy, a nawet lat.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 04.09.2018 13:26

Ja na co dzień mam okazję krozystac z tego komunikatora. Jedną z głównych jego zalet przedstawiłam na https://justynawojtczak.com/pl/slack-narzedzie-do-komunikacji-w-zespole/

  #3 19.12.2016 14:34

Wszedzie pisza za zabije emaila ale zeby zalozyc konto na SLACKu trzeba podac adres email ;-) Zalosne....

X-Ray1970   11 #2 27.08.2016 15:22

@Bandziorek (niezalogowany): na stronie producenta wyraźnie jest napisane, że masz rację - https://slack.com/downloads. Dość spora waga instalki - ponad 60 MB. Zastanawiam się nad przetestowaniem. Ktoś ma może już jakieś z nim doświadczenia? Niech się podzieli z nami. Aktualna wersja nosi oznaczenie 2.1.1.

  #1 20.02.2016 00:09

Jest napisane powyżej, że slack działa na XP, a mimo tego po odpaleniu instalki wyskakuje komunikat, że potrzebny jest nowszy system.