Microsoft: Office na iPada — niebawem wszystko się wyjaśni

22.02.2012 10:39

Plotki o pakiecie Office dla iPada krążą od miesięcy. W listopadzie minionego roku The Daily poinformował, że Microsoft pracuje nad mobilną wersją pakietu biurowego, ale nie podał żadnej daty. Temat został odgrzany przez ten sam serwis, który rzekomo trafił na prototyp aplikacji Microsoftu.

Opisane przez The Daily oprogramowanie wygląda wiarygodnie. interfejs przypomina wydany niedawno OneNote dla iPada i lekko nawiązuje do stylu Metro, który zagości również w OneNote przy najbliższej aktualizacji. Źródła, na które powołuje się The Daily mówią, że pliki stworzone w Wordzie, Excellu i PowerPoincie będzie można edytować tak lokalnie, jak i online. Microsoft podobno nie pracuje nad Office dla Androida.

Wszystko zapowiada się pięknie, ale Microsoft twierdzi, że te plotki są fałszywe, a zdjęcie nie przedstawia prawdziwego programu Microsoftu. Z kolei redakcja The Daily twierdzi na Twitterze, że jest to prawdziwa, działająca aplikacja, którą zademonstrował pracownik Microsoftu. Jak było naprawdę, pewnie się już nie dowiemy. Ważne jednak jest to, że reprezentant Microsoftu odmówił autentyczności zdjęciom, ale nie zdementował pogłosek o istnieniu prototypu Office dla iPada… więc je potwierdził.

To, że Office na iPada znajdzie się w App Store, jest już prawie pewne. Pośrednio potwierdził to na Twitterze sam Microsooft. Firma nadal utrzymuje, że The Daily dał się oszukać, ale podkreśla, że sprawa wyjaśni się w ciągu najbliższych tygodni. Czyżby aplikacja już została zgłoszona do App Store? Takich rzeczy nie pisze się, jeśli nie ma się czegoś do zaprezentowania w najbliższym czasie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)