Microsoft oficjalnie: rocznicowa aktualizacja Windowsa 10 już 2 sierpnia

Microsoft oficjalnie: rocznicowa aktualizacja Windowsa 10 już 2 sierpnia
29.06.2016 15:28
Microsoft oficjalnie: rocznicowa aktualizacja Windowsa 10 już 2 sierpnia

Od miesięcy użytkownicy Windowsa 10 czekają na pierwszą dużą aktualizację Windowsa 10. Dziś wiemy już, że nazwana kodowo Redstone, a później przemianowana na potrzeby marketingowe na rocznicową aktualizację (Anniversary Update) paczka, trafi do użytkowników w ramach pierwszej fali aktualizacji 2 sierpnia.

Nowości w pierwszej fali aktualizacji trafią przede wszystkim do pulpitowego Windowsa 10. Kolejna, zaplanowana na styczeń 2017 roku będzie bowiem w większej mierze dotyczyła mobilnego systemu Microsoftu. Liczne zmiany i nowości, jakie zobaczymy w stabilnym wydaniu Windowsa już w sierpniu, stały się głównym zagadnieniem tegorocznej konferencji deweloperskiej Microsoftu, BUILD 2016.

Mowa zatem między innymi o popularyzacji botów i korzystania z usług za pomocą języka naturalnego, nowych możliwościach wciąż niedostępnej w języku polskim Cortany, czy efektownym i praktycznym trybie Windows Ink. A są to tylko najbardziej zauważalne dla indywidualnego klienta nowości.

350179282297120705

Traktuje o tym opublikowany właśnie na blogu Microsoftu komunikat, który potwierdza datę premiery. Przy te okazji Microsoft podzielił się także kolejnymi statystykami: Windows 10 działa już na 350 mln urządzeń, a na korzystaniu z niego spędzono już 135 mld godzin. Telemetria jak widać przydaje się Microsoftowi także do regularnego ogłaszania sukcesów.

Rocznicowa aktualizacja jest kluczowa z jeszcze jednego powodu. Jako pierwsza tak duża paczka nowości, będzie stanowiła test całkowicie nowego modelu dystrybucji Windowsa, jakim jest Windows-jako-usługa. Czy liczba i jakość zmian w nowej-starej „dziesiątce” będzie na tyle duża, aby użytkownicy przyjęli do wiadomości fakt, że jest to ostatnia wersja systemu Microsoftu? Przekonamy się za nieco ponad miesiąc.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)