Microsoft oficjalnie: rocznicowa aktualizacja Windowsa 10 już 2 sierpnia

Microsoft oficjalnie: rocznicowa aktualizacja Windowsa 10 już 2 sierpnia

Microsoft oficjalnie: rocznicowa aktualizacja Windowsa 10 już 2 sierpnia
29.06.2016 15:28

Od miesięcy użytkownicy Windowsa 10 czekają na pierwszą dużą aktualizację Windowsa 10. Dziś wiemy już, że nazwana kodowo Redstone, a później przemianowana na potrzeby marketingowe na rocznicową aktualizację (Anniversary Update) paczka, trafi do użytkowników w ramach pierwszej fali aktualizacji 2 sierpnia.

Nowości w pierwszej fali aktualizacji trafią przede wszystkim do pulpitowego Windowsa 10. Kolejna, zaplanowana na styczeń 2017 roku będzie bowiem w większej mierze dotyczyła mobilnego systemu Microsoftu. Liczne zmiany i nowości, jakie zobaczymy w stabilnym wydaniu Windowsa już w sierpniu, stały się głównym zagadnieniem tegorocznej konferencji deweloperskiej Microsoftu, BUILD 2016.

Mowa zatem między innymi o popularyzacji botów i korzystania z usług za pomocą języka naturalnego, nowych możliwościach wciąż niedostępnej w języku polskim Cortany, czy efektownym i praktycznym trybie Windows Ink. A są to tylko najbardziej zauważalne dla indywidualnego klienta nowości.

350179282297120705

Traktuje o tym opublikowany właśnie na blogu Microsoftu komunikat, który potwierdza datę premiery. Przy te okazji Microsoft podzielił się także kolejnymi statystykami: Windows 10 działa już na 350 mln urządzeń, a na korzystaniu z niego spędzono już 135 mld godzin. Telemetria jak widać przydaje się Microsoftowi także do regularnego ogłaszania sukcesów.

Rocznicowa aktualizacja jest kluczowa z jeszcze jednego powodu. Jako pierwsza tak duża paczka nowości, będzie stanowiła test całkowicie nowego modelu dystrybucji Windowsa, jakim jest Windows-jako-usługa. Czy liczba i jakość zmian w nowej-starej „dziesiątce” będzie na tyle duża, aby użytkownicy przyjęli do wiadomości fakt, że jest to ostatnia wersja systemu Microsoftu? Przekonamy się za nieco ponad miesiąc.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)