Microsoft ostrzega Insiderów. Kolejne wydania Windows 11 będą niestabilne

Microsoft ostrzega Insiderów. Kolejne wydania Windows 11 będą niestabilne

Windows 11
Windows 11
Karolina Kowasz
24.08.2021 06:45

Wydawałoby się, że testerzy Windowsa 11 powinni, z samej nazwy, być przygotowani na różne negatywne doświadczenia związane ze sprawdzaniem systemu. Zdaniem Microsoftu, najwyraźniej, trzeba ich jednak o takowych uprzedzać, a nawet przed nimi uchronić.

Zgodnie z informacjami HTNovo, Microsoft zdecydował się na rozesłanie szeregu maili. Osoby biorące udział w programie Windows Insider zostały w nich ostrzeżone o nadchodzących, znacznie mniej stabilnych wersjach systemu na kanale Dev.

Po linii najmniejszego oporu

Informacje dostarczone w wiadomościach dotyczą tych z Insiderów, którzy zdecydowali się na udział w testowaniu systemu wydawanego na kanale Dev. Microsoft zapowiedział, że najbliższym czasie pojawią się na nim kolejne wydania, które mogą być bardzo niestabilne. Podkreślił, że to dobry moment dla testerów na zastanowienie się, czy są gotowi na takie problemy, których z pewnością nie doświadczą za to w przypadku wydań Beta.

Tym z testerów, którzy wolą mieć doświadczenie z bardziej stabilną wersją Windowsa 11, Microsoft zdecydował się polecić przejście na wydania dystrybuowane na kanale Beta. Biorąc pod uwagę, że udział w programie Insiderów zawsze oznaczał dla jego użytkowników mierzenie się z mało stabilnymi wersjami systemu, pełnymi błędów i problemów, tego rodzaju mail od firmy wydaje się być nieco zaskakujący.

Przyszłość Windowsa 11

Być może Microsoft wie o jakichś poważnych problemach związanych ze stabilnością Windowsa 11 i póki co nie ma pomysłu na ich rozwiązanie. To zaś oznacza, że woli się zabezpieczyć na przyszłość przed nawałem uwag od swoich testerów, pomimo tego, że ich rolą jest właśnie sprawdzenie kolejnego wydania na wylot.

Skoro jednak firma zapowiada, iż kolejne wydania pojawią się już niedługo to z pewnością szybko pojawią się uwagi Insiderów, które rzucą nieco światła na całą sytuację. Dodatkowo z pewnością pokażą, czy nowe wydania faktycznie są tak bardzo niestabilne, jak obawia się tego Microsoft.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)