Microsoft porządkuje bałagan z pakietami redystrybucyjnymi Visual C++

Microsoft porządkuje bałagan z pakietami redystrybucyjnymi Visual C++
Piotr Urbaniak

23.06.2019 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziesiątki zainstalowanych pakietów redystrybucyjnych to problem każdego, kto korzysta z programów zaprojektowanych w Visual Studio. Każda kolejna wersja tego środowiska programistycznego oznacza konieczność instalacji innych pakietów, a do tego dochodzą jeszcze unikatowe aktualizacje i robi się bałagan. Microsoft chce to zmienić.

Rozwiązanie jest banalne. Nowy pakiet Microsoft Visual C++ Redistributable dla Visual Studio 2015, 2017 i 2019, jak sama nazwa wskazuje, agreguje wersje 2015, 2017 i 2019.

Innymi słowy: nie trzeba już instalować trzech różnych pakietów, gdyż wystarcza jeden. Oczywiście dotyczy to jedynie trzech wskazanych wersji Visual C++ Redistributable, więc starsze oprogramowanie cały czas wymaga odrębnych paczek, ale i tak sytuacja ulega znaczącemu uporządkowaniu. Co jednak kluczowe, fragmentacja jest uzasadniona.

Na początku był chaos...
Na początku był chaos...

Jak tłumaczy Microsoft, każda wersja Visual Studio aż do 2015 ma samodzielną wersję biblioteki Microsoft C Runtime (CRT), niezgodną z pozostałymi wersjami. Dla przykładu podano, że biblioteka CRT w Visual Studio 2012 to msvcr110.dll, w Visual Studio 2013 zaś – msvcr120.dll. W nowszych wydaniach CRT jest uniwersalna. Stąd kompatybilność stała się możliwa.

Uniwersalną bibliotekę Microsoft Visual C++ Redistributable dla Visual Studio 2015, 2017 i 2019 znajdziesz w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)