Microsoft pracuje nad "Catnip" – nową aplikacją dla testerów Windows 10

Windows 10 w trycie S, fot. materiały prasowe Microsoft
Windows 10 w trycie S, fot. materiały prasowe Microsoft
Oskar Ziomek

21.05.2019 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Testerzy Windows 10 już wkrótce zyskają nowe, mimo wszystko nietypowe źródło informacji o nadchodzących funkcjach w systemie. Jak podaje MSPowerUser, do funkcjonujących obecnie stron Microsoftu oraz wiadomości e-mail, dołączy niedługo aplikacja progresywna, którą na tym etapie określa się jako Project Catnip.

Informacja o takich działaniach pojawiła się na Twitterze, gdzie zamieszczono infografikę i zrzut ekranu z aplikacji. Jak widać, w programie miałyby być agregowane wiadomości o systemie i wydarzeniach dotyczących deweloperów oraz insiderów, a przykładem mogłaby być zapowiedź (teraz już minionej) konferencji Build 2019.

Aplikacja miałaby być dostępna jako PWA, być na bieżąco aktualizowana, udostępniona na wiele platform i responsywna, przez co w tym przypadku należy rozumieć dostosowanie do urządzeń z ekranami o różnych proporcjach i wielkościach. W programie będzie można znaleźć między innymi kalendarz wydarzeń i artykuły, ale także profile użytkowników wraz z osiągnięciami (to sposób wyróżniania testerów znany już z programu Insider). Catnip ma także obsługiwać powiadomienia.

Testy Catnip już trwają

Jak udało się ustalić serwisowi MSPowerUser, aplikacja jest już dostępna we wczesnym wydaniu Canary, jednak tylko dla niewielkiej grupy testerów.

Na razie nie jest znany termin, kiedy program mógłby zostać udostępniony w stabilnym wydaniu. Ponieważ na tę chwilę mowa jest jednak wyłącznie o wersji Canary, można zakładać, że nie będzie to kwestią najbliższych dni, a raczej tygodni, o ile nie miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)