Microsoft prezentuje gry na wiosnę: na pecety z Windowsem 10 trafi Forza

Strona głównaMicrosoft prezentuje gry na wiosnę: na pecety z Windowsem 10 trafi Forza
01.03.2016 15:58
Microsoft prezentuje gry na wiosnę: na pecety z Windowsem 10 trafi Forza
bDXCKZeK

Microsoft właśnie opublikował swoje plany wydawnicze na wiosnę 2016. Gracze, także pecetowi, mają wiele powodów do zadowolenia: zgodnie z zapowiedziami, realizowany będzie model znany z Quantum Break i wraz z wersją na konsolę Xbox One, część tytułów będzie także dostępna na komputery z Windowsem 10.

bDXCKZed

Wiosną w sklepie Windows Store użytkownicy Windowsa 10 znajdą grę Forza Motosport 6: Apex. Jest to przygotowana specjalnie na pecety gra, która według zapowiedzi Microsoftu ma łączyć wszystkie najlepsze elementy serii dostępnej tylko na konsole, której ostatnią część otrzymała od dobrychprogramów bardzo wysoką ocenę.

  • Slider item
  • Slider item

Forza Motorsport to być może aktualnie najlepsza seria gier wyścigowych, tym bardziej cieszy fakt, że ponad dekadę od premiery pierwszej części, zagrają w nią także pecetowcy. Co więcej gra będzie dostępne w Windows Store… za darmo! Jak na razie wiadomo o niej jednak tylko tyle, że będzie wykorzystywała DirectX12 i dostępna będzie rozdzielczość 4K. Resztę niech stanowi poniższy film z rozgrywki.

bDXCKZef

Ponadto jeszcze dziś do Windows Store ma trafić Gears of War: Ultimate Edition dla Windowsa 10 i Xboksa One. W tym przypadku dokonano istotnego odświeżenia oprawy graficznej. Gra będzie oczywiście korzystała z dobrodziejstw komputerów stacjonarnych i podobnie, jak Forza z wykorzystaniem DirectX 12 obsługiwana będzie rozdzielczość 4K.

Gears of War: Ultimate Edition For Windows 10 - First 10 Minutes

Gra doczekała się solidnego odświeżenia. Microsoft chwali się że w zasadzie każdy aspekt oprawy graficznej został dostosowany do dzisiejszych standardów. Gracz rozegra pięć misji znanych z oryginału, nie zabraknie trybu sieciowego. Microsoft popracował także nad wygodą użytkowników korzystających z klawiatury i myszki. W wersji na Windowsa do dyspozycji będą takie dodatki jak nowe skórki na broń i postaci do wykorzystania w trybie wieloosobowym, odświeżone zostały w multiplayerze także mapy. Gra w wersji na pecety będzie kosztowała 29 dolarów, na Xboksa 39.

  • Slider item
  • Slider item

To tylko najważniejsze nowości, jakie Microsoft szykuje dla graczy tej wiosny: 8 marca na konsolę Microsoftu trafi The Division, 12 kwietnia na Xboksie zadebiutuje Dark Souls III, wiosną będzie także dostępna wersja gry Minecraft ze wsparciem dla gogli Oculus Rift.

Udostępnij:
bDXCKZfb