Microsoft prezentuje Lync Mobile dla Windows Phone

Microsoft prezentuje Lync Mobile dla Windows Phone

25.08.2011 13:03

Na konferencji Tech Ed w Auckland firma Microsoft zaprezentowała kolejną ciekawostkę dotyczącą przyszłości Windows Phone.

O tym, że na Windows Phone pojawi się Lync — komunikator biznesowy znany głównie użytkownikom Office 365 — wiemy nie od dziś. Ale szczegóły dotyczące programu i kwestia ewentualnej integracji Lynca ze Skype pozostawały owiane tajemnicą. Podczas prezentacji w największym mieście Nowej Zelandii pracownicy Microsoftu uchylili rąbka tajemnicy i zaprezentowali działającą (acz wciąż nadzianą błędami) aplikację Lync Mobile. Film z prezentacji można obejrzeć na Windows Phone 7 Center.

Finalny Lync ma pojawić się w nadchodzących tygodniach, więc zapewne będzie towarzyszył wydaniu kolejnej wersji systemu Windows Phone, znanej pod nazwą kodową Mango. Podczas tej samej sesji potwierdziły się przypuszczenia, że następna generacja telefonów z systemem Microsoftu, które będą sprzedawane z Mango — będzie posiadała dwie kamery: z tyłu do robienia zdjęć i z przodu do prowadzenia wideokonferencji.

Ponadto Microsoft potwierdził na Tech Ed, że Lync pojawi się również w wersji dla iPhone'a, iPada, Androida, Symbiana... i kogoś jeszcze. „Kim” jest tajemniczy system, na który, obok wiodących platform, wydany zostanie Lync? Jakiś nowy gracz na rynku, czy po prostu Windows 8 dla tabletów z procesorami ARM?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)