Microsoft przestanie akceptować nowe aplikacje dla Windows 8. Ograniczenia już za kilka tygodni

Microsoft przestanie akceptować nowe aplikacje dla Windows 8. Ograniczenia już za kilka tygodni

Microsoft przestanie akceptować nowe aplikacje dla Windows 8. Ograniczenia już za kilka tygodni
21.08.2018 10:18, aktualizacja: 21.08.2018 10:55

Po premierze Windows 10 wiadome było, że poprzednie systemy operacyjne dla Microsoftu straciły na znaczeniu. Agresywna kampania aktualizacji była dowodem, że celem jest jak najszybsze wprowadzenie nowego wydania. Nie powinny więc dziwić kolejne kroki firmy z Redmond, która chce ubić sklepy z aplikacjami na starszych Windowsach.

Na oficjalnym blogu Windows opublikowana została informacja o zmianach, które wpłyną na sklepy z aplikacjami na starszych Windowsach. Skierowana jest ona głównie dla twórców oprogramowania. Microsoft ogłasza, że już od 31 października 2018 roku przestaje akceptować nowe aplikacje na Windows 8.x i mobilnego Windowsa 8.x w sklepie Microsoft Store.

Wciąż będą mogły być dostarczane aktualizacje do już wydanych aplikacji. Jednak tutaj też zostały podane ograniczenia. W przypadku Windows Phone 8.x aktualizacje apek będą mogły pojawiać się do 1 lipca 2019 roku. Z kolei w przypadku Windows 8.x termin ustalono na 1 lipca 2023 roku. Wymienione daty można uznać za terminy śmierci sklepów z aplikacjami. Warto pamiętać, że zablokowanie aktualizacji dla aplikacji powiązane jest z końcem wsparcia dla Windows 8.1. Dodatkowe wsparcie dla systemu kończy się 10 stycznia 2023 roku.

Oczywiście nie zabrakło informacji, że najlepszym rozwiązaniem dla twórców będzie przeniesienie aplikacji na Windows 10. Microsoft zachęca do tworzenia aplikacji UWP, które obecnie nie cieszą się dużą popularnością. Mimo iż od premiery Windows 10 minęły już trzy lata, to sklep z aplikacjami wciąż świeci pustkami. Owszem pojawiają się kolejne pozycje, ale proces jest zbyt powolny, aby Microsoft Store stał się jakąkolwiek alternatywą dla Google Play czy App Store. Zamknięcie sklepów na starszych Windowsach raczej nie pomoże.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)