Microsoft przewiduje sukces Windows Phone w Chinach

Microsoft przewiduje sukces Windows Phone w Chinach

Mirosław Truchan
22.03.2012 14:55

Jeszcze w tym roku, według prognoz wielu analityków, Chiny zostaną największym rynkiem smartfonów na świecie. Śmiałą tezę postawił Microsoft, który przy okazji oficjalnego debiutu Windows Phone w Państwie Środka stwierdził, że już niedługo ich system będzie tam najchętniej wybieranym, detronizując dotychczasowych liderów - iOS i Androida.

Szef Microsoftu na Chiny, Simon Leung, powiedział, że tym co ma pomóc w zdobyciu chińskiego rynku będzie cena. W krótkim czasie chce on sprzedawać więcej smartfonów niż Apple. Nie tak dawno chińska firma ZTE zaprezentowała urządzenie z Windows Phone, którego cena wynosi 1 000 yuanów (ok. 500 zł). Dla porównania iPhone 4S z 16 GB kosztuje tam 4 988 yuanów. Leung chce, by ceny urządzeń z Windows Phone były jeszcze niższe, co może mieć kluczowe znaczenie na tak dużym rynku. Microsoft pracuje nad smartfonami także między innymi z HTC i Nokią.

Analitycy z IDC spekulują, że Microsoft mógłby osiągnąć szybko 7,5% (vs 15% iOS i 70% Androida) i podwoić swój udział w ciągu roku kosztem konkurencji. O ile mógłby pobić system od Apple, o tyle system Google może czuć się niezagrożony.

Przed Microsoftem jeszcze długa druga, ale rodzi się pytanie: czy Windows Phone rzeczywiście jest w stanie zagrozić swoim konkurentom?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)