Microsoft przez przypadek publikuje Tulalip

Microsoft przez przypadek publikuje Tulalip

15.07.2011 14:25, aktualizacja: 31.07.2011 16:55

Dzisiejszy dzień mija pod znakiem plotek o Microsofcie. Serwis fusible.com poinformował o wewnętrznym projekcie Microsoftu, który przypadkiem został opublikowany w sieci.

Wcześniej na fusible.com pojawiła się informacja, że Microsoft jest posiadaczem domeny socl.com. Przez pewien czas pod tym adresem dostępna była strona usługi wyglądającej na społecznościowy projekt Microsoftu — Tulalip (nazwa grupy plemion rdzennych Amerykanów, rezydujących niedaleko od Redmond). Powitalny widok utrzymany był w stylu portalu xbox.live, ale ciekawostką jest możliwość logowania z użyciem konta na Facebooku lub Twitterze.

Hasło widoczne na powitalnym ekranie Tulalip brzmi: With Tulalip you can Find what you need and Share what you know easier than ever. Sugeruje to, że Tulalip będzie wyszukiwarką (Find) socjalną (Search), z poziomu której prawdopodobnie będzie możliwe umieszczanie wyników wyszukiwania z Binga na Facebooku lub Twitterze. Jeśli oczywiście kiedyś ten projekt trafi w ręce użytkowników, biorąc pod uwagę jak mały odsetek projektów badawczych Microsoftu trafia do właściwej produkcji.

Obecnie na stronie pod adresem socl.com znajduje się jedynie informacja, że przypadkowo był tam udostępniony wewnętrzny projekt jednego z zespołów badawczych Microsoftu.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)