WindowsBezpieczeństwoSkanery i szczepionki antywirusoweMicrosoft Safety Scanner
Microsoft Safety Scanner ikona

Microsoft Safety Scanner1.409.628.0 (11.06.2024)

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Microsoft Safety Scanner to darmowe narzędzie, którego zadaniem jest wyszukiwanie i usuwanie złośliwego oprogramowania z systemu Windows.

Program po uruchomieniu przeprowadza proces skanowania, podczas którego bada zawartość dysku twardego na występowanie różnego rodzaju szkodliwego oprogramowania. W zależności od wybranego typu pracy umożliwia skanowanie jedynie obszarów, w których istnieje duże prawdopodobieństwo występowania wirusów (tryb szybki), całego systemu (tryb pełny), a także wskazanych przez użytkownika lokalizacji (tryb niestandardowy). W przypadku tego ostatniego domyślnie również przeprowadzane jest skanowanie w trybie szybkim. Po zakończeniu badania dysku Microsoft Safety Scanner przedstawia szczegółowy raport, zawierający informacje na temat wykrytego i usuniętego oprogramowania, które mogło stanowić zagrożenie dla komputera.

Microsoft Safety Scanner nie wymaga instalacji na komputerze i gotowy jest do użycia zaraz po pobraniu. Ma to jednak jedną znaczącą wadę. Narzędzie nie dysponuje mechanizmem bezpośredniej aktualizacji bazy wirusów. Oznacza to, iż chcąc mieć pewność, że korzystamy z aktualnej wersji będziemy musieli co jakiś czas ponownie pobierać cały program. Sam producent przygotował tutaj pewne zabezpieczenie, które pozwala korzystać z Microsoft Safety Scanner tylko przez 10 dni od momentu jego pobrania.

Narzędzie jest kompatybilne z oprogramowaniem antywirusowym i stanowi jego uzupełnienie. Co istotne, nie powinno ono być wykorzystywane jako jego odpowiednik.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
3.381 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań47 091
Data aktualizacji11 cze 2024
Rozmiar pliku154.77 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Microsoft Safety Scanner ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)