Microsoft Safety Scanner1.355.2264.0

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Microsoft Safety Scanner to darmowe narzędzie, którego zadaniem jest wyszukiwanie i usuwanie złośliwego oprogramowania z systemu Windows.

Program po uruchomieniu przeprowadza proces skanowania, podczas którego bada zawartość dysku twardego na występowanie różnego rodzaju szkodliwego oprogramowania. W zależności od wybranego typu pracy umożliwia skanowanie jedynie obszarów, w których istnieje duże prawdopodobieństwo występowania wirusów (tryb szybki), całego systemu (tryb pełny), a także wskazanych przez użytkownika lokalizacji (tryb niestandardowy). W przypadku tego ostatniego domyślnie również przeprowadzane jest skanowanie w trybie szybkim. Po zakończeniu badania dysku Microsoft Safety Scanner przedstawia szczegółowy raport, zawierający informacje na temat wykrytego i usuniętego oprogramowania, które mogło stanowić zagrożenie dla komputera.

Microsoft Safety Scanner nie wymaga instalacji na komputerze i gotowy jest do użycia zaraz po pobraniu. Ma to jednak jedną znaczącą wadę. Narzędzie nie dysponuje mechanizmem bezpośredniej aktualizacji bazy wirusów. Oznacza to, iż chcąc mieć pewność, że korzystamy z aktualnej wersji będziemy musieli co jakiś czas ponownie pobierać cały program. Sam producent przygotował tutaj pewne zabezpieczenie, które pozwala korzystać z Microsoft Safety Scanner tylko przez 10 dni od momentu jego pobrania.

Narzędzie jest kompatybilne z oprogramowaniem antywirusowym i stanowi jego uzupełnienie. Co istotne, nie powinno ono być wykorzystywane jako jego odpowiednik.

Udostępnij
Microsoft Safety Scanner 1.355.2264.0wersja stabilna (32-bit)
Microsoft Safety Scanner 1.355.2264.0wersja stabilna (64-bit)
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
3.281 ocen
Twoja ocena:
Liczba pobrań43 336
Data aktualizacji21 sty 2022
Rozmiar pliku182.89 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Komentarze (35)